Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yardımcı bakan olmak isteyenler kuyrukta

Yardımcı bakan olmak isteyenler kuyrukta

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2011 Salı 10:45
Yardımcı bakan olmak isteyenler kuyrukta

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk ÇELİK'e yakın kaynaklar, çok sayıda özgeçmişin kendilerine teslim edildiğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni dönemde icracı bakanlıkların sayısını artırmasının ardından hayata geçecek bakan yardımcılığı için de gün sayılıyor.

Bakanlıklarda bugünlerde özgeçmiş (cv) yoğunluğu yaşanıyor. Bakan yardımcısı olarak görev yapmak için sıraya girenler, 'cv'lerini ilgililere teslim ediyor. Siyasi kulislerde 'gölge bakan' olarak nitelendirilen 20 bakan yardımcısı 9 bin lira maaş alacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı URFA Milletvekili Faruk ÇELİK'e  yakın kaynaklar, çok sayıda özgeçmişin kendilerine teslim edildiğini belirtti. Aynı durumun diğer bakanlıklar için de geçerli olduğunu vurgulayan yetkililer kanun kapsamında müsteşar atanmasının ardından bakan yardımcılarının belirleneceğini ifade etti. İmza yetkisine de sahip olacak bakan yardımcıları, parti yönetimi, örgüt ve milletvekillerinden gelen taleplerin takip edilmesinde rol oynayacak. Böylece müsteşarların ilgi alanlarındaki kamu bakışı da genişletilecek.

Bakan, bakan yardımcısı ve müsteşar, bakanlıkların 'icra kurulu' gibi çalışacak. Dışarıdan atanacak bakan yardımcıları eski milletvekili, eski bürokrat veya özel sektörde görev yapan biri olabilecek. Bu kişilerin üniversite mezunu olma zorunluluğu da bulunmayacak. Bakan yardımcıları hükümetin görev süresiyle sınırlı olarak görev yapacak. Hükümetin görevi sona erdiğinde bakan yardımcılarının görevi de sona erecek. Gerektiğinde hükümetin görev süresi dolmadan da görevden ayrılabilecek.

 

 

 

ZAMAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Aslan Ali Bayık, "Başarı İçin Çok Çalışmak Gerek"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com