Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık YAR-DER'den Suryeli mültecilere yardım

YAR-DER'den Suryeli mültecilere yardım

Şanlıurfa'da faaliyetlerde bulunan YAR-DER, 235 Suriyeli aileye çeşitli yardımlarda bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2015 Çarşamba 16:08
YAR-DER'den Suryeli mültecilere yardım

Şanlıurfa Yardımeli Derneği (YAR-DER), Suriyeli 235 ihtiyaç sahibi aileye ulaşarak çeşitli yardımlarda bulundu.  Dernek Başkanı Mahmut Çelik, hayırseverler ile muhtaçlar arasında köprü olmaya devam edeceklerini söyledi.  

Ulaştırılan yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan YAR-DER Başkanı Mahmut Çelik, “Şanlıurfa Yardım Eli Derneği olarak kış mevsiminde de yardımlarımıza devam ediyoruz. Elimizdeki imkânlar dâhilinde Suriyeli kardeşlerimize yardım etmeye çalışıyoruz. 220 aileye et yardımı, 10 aileye gıda, 5 aileye de ev eşyası yardımında bulunduk. Hayırsever halkımız bize yardım ettiği sürece biz de bu yardımları mağdur ve fakir ailelere ulaştırmaya çalışacağız.” dedi.

Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte özellikle ısı malzemeleri konusunda hayırseverlerden yardım beklediklerini belirten Çelik, sözlerine şöyle devam etti: “Malumunuz olduğu üzere önümüz kış olmasından dolayı soba, odun ve yatak gibi ihtiyaçlar doğuyor. Hayırseverlerden özellikle bu konuda taleplerimiz vardır. Yardım etmeleri durumunda biz de mülteci kardeşlerimize ulaştırmaya çalışacağız.”

Yardımları sırasında çok dramatik olaylarla karşılaştıklarını da sözlerine ekleyen Çelik, “Bir defasında muhtaç bir aileye gittik. Adam hem felçli hem de dışarı çıkamayacak durumda. Ona et götürdüğümüzde gözleri yaşardı. Bu tür sahneleri çokça yaşıyoruz. Fazlasıyla muhtaç insan var ve toplum olarak bizim bunlara sahip çıkmamız gerekir.” (Ramazan Casuk/Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com