Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yapılandırma Taksitlerini Aksatanlara Son Şans

Yapılandırma Taksitlerini Aksatanlara Son Şans

Şanlıurfa Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü, borçlarını yapılandıran ve ödeme yapmayarak hakkını kaybeden mükelleflere bir şans daha verildiğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 31 Temmuz 2012 Salı 16:42
Yapılandırma Taksitlerini Aksatanlara Son Şans


Geçen yıl şubat ayında çıkartılan torba kanunla getirilen mali aftan yararlanarak borçlarını yapılandırdıkları halde taksitlerini aksattıkları için yeniden yapılandırma hakkını kaybeden mükelleflere yeni bir şans verildi. Aksattıkları taksitleri dört ay içerisinde ödeyen mükellefler af yasasından yararlanmaya devam edecekler.
Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, "Taksitlerini aksattıkları için aftan yararlanma hakkını kaybedenler, birikmiş taksit borçlarını gecikme faiziyle 31 Ekim 2012'ye kadar yatırarak kalan borçları vadeli olarak ödeyebilecek" dedi.
Hakkını kaybeden mükelleflerin, ödemediği taksit tutarlarını, taksit vade tarihlerinden itibaren hesaplanacak geç ödeme zammı ile birlikte 31 Ekim 2012 tarihine kadar öderse, kanundan yararlanabileceğini belirten Başkan Yardımcısı İzol, "Ödemesini zamanında yapmayan ve aksatanlar ise hakkını kaybedecek. Birikmiş taksit borçları gecikme faizleriyle birlikte 31 Ekim 2012'ye kadar ödendiği takdirde kalan borçlar vadeli olarak ödenebilecek. Bu bir şanstır ve son fırsattır" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com