Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yanlış okumuyorsunuz, CHP Şanlıurfa için imam istedi

Yanlış okumuyorsunuz, CHP Şanlıurfa için imam istedi

Cumhuriyetin Kuruluşundan beri din karşıtı söylem ve eylemlerin odak partisi olan CHP’de şaşırtan gelişme, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Beydeş Köyü Yukarı Yalankoz mezrasında bulunan Camini,n imamsız olmasıyla oldu.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2013 Pazartesi 14:09
Yanlış okumuyorsunuz, CHP Şanlıurfa için imam istedi

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, Diyanetten sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde,  Beydeş Köyü Yukarı Yalankoz camisi için imam istedi.

İşte o soru önergesi; Aşağıdaki sorularımın Başbakan Yardımcısı Sayın Bekir Bozdağ tarafından sözlü olarak cevaplandırılmasını, Anayasa’nın 98. ve İçtüzüğün 96. maddeleri gereğince saygıyla talep ederim.

TBMM Genel Kurul ‘da 10 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinin ilk gününde AKP Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş yaptığı konuşmada, “Türkiye'de hiçbir caminin imamsız kalmadığını” belirtmiştir. Ancak, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Beydeş Köyü Yukarı Yalankoz mezrasında 8 yıl önce tamamlanan caminin hala imamı yoktur. Adı geçen cami, Türkiye’deki imamsız camilere sadece bir örnektir.

Bu bağlamda,

1- 8 yıldır imam atanamayan bu camiye ne zamanimam atamayıdüşünüyorsunuz?

2- Türkiye’de imam atanmayan kaç cami vardır? Hangi illerdedir?

3- “AKP Milletvekilinin yanlış bilgi vererek halkımızı yanıltmasını” nasıl değerlendiriyorsunuz?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com