Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 'Yanlış davranışlara karşı durmak lazım'

'Yanlış davranışlara karşı durmak lazım'

Diyarbakır'da bir lisede düzenlenen 'Hak Arama Yolları' adlı seminere katılan Aktivist Eyüphan Kaya, yanlış davranışlara karşı durulması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2015 Salı 12:32
'Yanlış davranışlara karşı durmak lazım'

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesinde ‘Hak Arama Yolları’ adlı seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Aktivist Eyüphan Kaya, insan onuru, temel haklar, ayrımcılığa ve haksızlığa müdahale gibi konular hakkında bilgi verdi.

Bütün peygamberlerin, kimliğine ve inancına bakmadan mazlumların arkasında durduğunu belirten Kaya, “Yüce Allah, ‘Sadece zalim kimselere karşı düşmanlık yapabilirsiniz’ buyurmaktadır. Ayrıca adil şahitlerden olmamız gerektiği hasebiyle olup biten olaylara karşı “Bana ne, sana ne?” demeye hakkımız yoktur. Birinci kuşak insan haklarının başında yaşam hakkı gelmektedir.Bir insanın hayatı elinden alınmışsa diğer haklarının hangisinden bahsedebilirsiniz?” dedi.

İnsanların, ahlaki ve kültürel değerlerine saygı duyulması hakkına sahip olduğunu ifade eden Kaya daha sonra, “Güvenli bir yaşam sürdürme hakkımız var.Bunu sağlamak devletin işi.Bu birinci kuşak haklarımız teminat altına alındığı zaman diğer haklarımızı yaşama imkânımız oluyor.İfade özgürlüğü, din ve vicdan özgürlüğümüz var.Herkesin özel yaşamına, ahlaki ve kültürel değerlerine saygı gösterilme hakkına sahibiz.Farklıya değil, varsa yanlış bir davranış ona karşı durmak lazımdır.” şeklinde konuştu.

Seminer, yapılan sunumun ardından son buldu.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Artık E-devletten Alabileceksiniz

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com