Advert
Advert
Advert

'Yanlış davranışlara karşı durmak lazım'

Diyarbakır'da bir lisede düzenlenen 'Hak Arama Yolları' adlı seminere katılan Aktivist Eyüphan Kaya, yanlış davranışlara karşı durulması gerektiğini söyledi.

'Yanlış davranışlara karşı durmak lazım'
'Yanlış davranışlara karşı durmak lazım'

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesinde ‘Hak Arama Yolları’ adlı seminer düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Aktivist Eyüphan Kaya, insan onuru, temel haklar, ayrımcılığa ve haksızlığa müdahale gibi konular hakkında bilgi verdi.

Bütün peygamberlerin, kimliğine ve inancına bakmadan mazlumların arkasında durduğunu belirten Kaya, “Yüce Allah, ‘Sadece zalim kimselere karşı düşmanlık yapabilirsiniz’ buyurmaktadır. Ayrıca adil şahitlerden olmamız gerektiği hasebiyle olup biten olaylara karşı “Bana ne, sana ne?” demeye hakkımız yoktur. Birinci kuşak insan haklarının başında yaşam hakkı gelmektedir.Bir insanın hayatı elinden alınmışsa diğer haklarının hangisinden bahsedebilirsiniz?” dedi.

İnsanların, ahlaki ve kültürel değerlerine saygı duyulması hakkına sahip olduğunu ifade eden Kaya daha sonra, “Güvenli bir yaşam sürdürme hakkımız var.Bunu sağlamak devletin işi.Bu birinci kuşak haklarımız teminat altına alındığı zaman diğer haklarımızı yaşama imkânımız oluyor.İfade özgürlüğü, din ve vicdan özgürlüğümüz var.Herkesin özel yaşamına, ahlaki ve kültürel değerlerine saygı gösterilme hakkına sahibiz.Farklıya değil, varsa yanlış bir davranış ona karşı durmak lazımdır.” şeklinde konuştu.

Seminer, yapılan sunumun ardından son buldu.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle