Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Yangınlara önlem için

Yangınlara önlem için

Giriş Tarihi: 9 Mart 2010 Salı 14:56
Yangınlara önlem için

Şanlıurfa Belediyesi makine parkını güçlendirmek, halka daha hızlı ve en iyi hizmeti sunabilmek amacıyla 2 adet itfaiye, 1 adet vidanjör satın aldı.

Şanlıurfa İtfaiyesine Tam Donanımlı 2 Araç Alındı

     Şanlıurfa Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne 5 ton su kapasiteli, 500 lt yangın söndürme köpüğü ve 250 lt KKT(Kuru Kimyevi Toz) üniteli 2 adet itfaiye aracı alındı.

       Yaklaşık maliyeti 600 Bin TL olarak açıklanan 2 adet itfaiye aracı Avrupa'nın en iyi yangın pompasına sahip araç olarak biliniyor. Son teknolojik donanımlara sahip araçların tanıtımı Şanlıurfa Belediyesi Merkez Binası önünde gerçekleştirildi.

      Son model araçları inceleyen Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve başkan yardımcıları, İtfaiye Müdürü Abdurrahman Ayıldağ'dan araçlar hakkında bilgi aldı.

     Şanlıurfa Belediyesi İtfaiyesi'nin araç ve gereç bakımından bölgede en iyi itfaiye olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, makine parkına katılan yeni itfaiye araçlarıyla birlikte yangınlara, kazalara ve özellikle doğal afetlere en kısa sürede müdahale etmeyi planladıklarını söyledi.  

    Her geçen gün daha da güçlendirilen itfaiye teşkilatıyla birlikte bölgede yaşanabilecek olaylara acil müdahale etmek amacıyla "Bölgesel Afet Merkezi" yapımı AB(Avrupa Birliği) ile çalışma yürüttüklerini belirten Fakıbaba, bu merkezlerin sayısının daha da artırılması gerektiğini vurguladı.

    Elazığ'da yaşanan depremden dolayı yitirdiğimiz canları hatırlatan Fakıbaba, "Bölgemizde yaşayan insanların şunu iyi bilmeleri gerekir. Eğer bir inşaat yapıyorsanız mutlaka sınırları içersinde bulunduğunuz belediyenin belirlemiş olduğu kurulları dikkate alın. Aksi takdirde başımıza gelecekler felaketleri hatırlamak bile istemiyorum. Geleceğimizi teminat altına almak istiyorsak belediyenin belirlemiş olduğu imar kurallarına mutlaka riayet edelim" dedi.

    Şanlıurfa Belediyesi'nin İtfaiyesini araç, malzeme, eğitimli personellerle Türkiye standartlarının üstünde bir teşkilata dönüştürme gayretinde olduklarını belirten İtfaiye Müdürü Abdurrahman Ayıldağ yakında zamanda da yeni araç alımlarının gerçekleştirileceği müjdesini verdi.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa’da YGS Sınavına Girecek Öğrencilere Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com