Advert
Advert
Advert

Yalçınkaya Çalışmalarını İnternete Taşıdı.

Yalçınkaya Çalışmalarını İnternete Taşıdı.
Yalçınkaya Çalışmalarını İnternete Taşıdı.

 

 

21.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Yalçınkaya Milletvekilliği dönemimi çalışmalarını internet ortamına taşıdı.

www.mehmetyalcinkaya.net. Sitesinde Meclis konuşmaları, Akçakale gümrük kapısının açılmasıyla ilgili çalışmalarını belgeleriyle izleyicilerin dikkatine sunuyor.

Benim davam; mavi gökle, çatlamış toprak arasında ızdırap çeken insanımızın derdine çare bulmaktır. Sloganı ile hizmet eden Yalçınkaya Sitenin bir bölümünde yazdığı giriş yazısında “1999 yılında milletvekili seçilip Şanlıurfa’nın temsilcisi olarak meclise gelmiştim. Siyasette inandığım bir hakikat vardır. Siyasete daha evvel hazırlanmış olan, yani kafasında bazı düşünceleri olgunlaştıranlar, alt yapısı olanlar ve birikimi olan politikacılar fırsat ele geçtiği zaman, düşüncelerini hayata geçirirler. Yani başarılı olurlar.”   Ancak, daha evvelden fikren hazırlık yoksa, milletvekili seçilseniz dahi bir şey yapamazsınız. Çünkü her işin bir ön hazırlığı gerekir. Bu süreyi işin içerisinde kullanırsanız, zaman tanıdığınıza imkân tanımaz.

          Şanlıurfa milletvekili olarak zaman dilimini ikiye bölmüşümdür. Birinci zaman diliminde, Şanlıurfalının hastasına yatak, oğluna iş bulmak, taziyesine uğramak, tayiniyle ilgilenmek vs. konularına çok ehemmiyet veririm. Siyasi de bunlara çok dikkat etmek zorundadır. Her Şanlıurfalı bunları bekler ve ister. Bunlar insani ilişkilerdir. Bunların istenmesi tabiidir.Zamanın ikinci dilimiyle yarınlara, ötelerin ötesini düşünmek ve bununla ilgili plan, proje yapmak ve icraat gerekir. Şanlıurfa’nın devasa yatırımları hem bölgemizi hem Türkiye’yi hem dünyayı değiştirecek dev yatırımlardır. Bunların insanımızın hizmetine vermek siyasetçilerin işidir. Suruç, Ceylanpınar, Viranşehir, Hilvan sulamalarını bitirmek siyasilerin işidir.Mecliste Şanlıurfa’yı bir dünya şehri yapacak bitirilmesi, yeni projelerin ilave edilmesi idealimiz olmuştur. Bütün bu gayretlerimize Türkiye ve Şanlıurfalı hemşerilerimiz şahit olmuşlardır.” Dedi.

Bir Sevdadır Şanlıurfa başlıklı yazıda ise “Şanlıurfa’nın insanına, dağına, taşına, kuşuna her şeyden önce sevgi beklemedikçe, sevda duymadıkça hizmetin şevki olmaz. Bir tek kara sevdamız vardır; o da Şanlıurfa’dır. Bu sevdanın uğruna her zahmeti çekmeye razıyız. Yeter ki Şanlıurfa yücelsin, layık olduğu yere gelsin. Şanlıurfa dünün yoksulluğunu, çaresizliğini artık geride bırakmıştır. Yarına umutla heyecanla bakmaktadır.dedi.

www.mehmetyalcinkaya.net. İnternet sitesinde 1999-2002 dönemi meclis çalışmalarının yanı sıra, köşe yazıları, söyleşiler, TV programları, basın toplantıları  bulunmakta. info@mehmetyalcinkaya.net  email adresi ile Mehmet Yalçınkaya’ya ulaşabilinecek.

 

haber: Nihat Çiçek// www.balikligol.com

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!