Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Yalanlara Artık kimse inanmıyor

Yalanlara Artık kimse inanmıyor

Giriş Tarihi: 22 Ocak 2010 Cuma 14:05
Yalanlara Artık kimse inanmıyor

2003 yılında dönemin 1'inci Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan başkanlığında hazırlanan Balyoz darbe planını yalanlayan Genelkurmay'a, Biran'dan 'Artık yalanlamalarınızın inandırıcılığı kalmadı' tepkisi geldi. 

İŞTE KANAL D ANA HABER'DE GENELKURMAY'IN BALYOZ AÇIKLAMASINI YORUMLAYAN MEHMET ALİ BİRAND'IN SÖZLER: "Sevgili seyirciler, son 2 yıldır, ardı ardına, Ak Parti iktidarına karşı darbe planlaması gibi algılanan, asker kaynaklı senaryolar ve iddialar medyaya düşüyor. Belgeler dolaşıyor. Toplumun kafası karışık. Bunların ne kadarı gerçekten darbe niyetiyle hazırlanmış, ne kadarı savunma senaryosudur anlaşılamıyor. Ancak bu iddialar ve belgelerin yüzde 90'ı da yalan yanlış olsa, geri kalan yüzde 10'u bile kaygı duymaya yeter.

Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ, "Darbe niyeti olanı ben burada yaşatmam" dedi. Biz buna inanmak istiyoruz. Ancak hergün yeni bir senaryo, yeni bir belge dolaşıyor ve bu yalanlamaların ötesine geçilemiyor. Her yalanlamadan sonra bir yenisiyle karşılaşıyoruz. Türk halkında bir inanç vardır. "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" denir. Bu durum da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin prestijine ciddi darbe vuruyor. Bu erozyonu durduracak tek kurum, yine Türk Silahlı Kuvvetleri'dir.

Sivil yargıda didik didik edilmek yerine, Genelkurmay kendi kendini incelemeli, varsa çarpıklıkları saptamalı ve kamuoyunun karşısına çıkmalıdır. TSK bunu yapabilecek özgüvene sahiptir. Daha önce de söylemiştik tekrar ediyoruz. Artık yalanlamaların inandırıcılığı kalmamıştır. Artık harekete geçme zamanıdır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com