Advert
Advert
Advert

Yağmur duasına çıktılar

Ekinler için yeterli yağışların düşmediği Adana'da yağmur duasına çıkıldı. İstiska namazı kıldıran imam ile cemaatinden bazılarının elbiselerini ters giymesi ise dikkat çekti.

Yağmur duasına çıktılar
Yağmur duasına çıktılar

Adana’nın Ceyhan ilçesine bağlı Kurtpınar Beldesi Karatepe Mahallesi’nde yağmur duasına çıkıldı. Yılın kurak geçmemesi ve ekinlerinin kurumaması için her yıl yağmur ve bereket duasına çıkan Kurtpınar beldesi sakinleri bu yılda aynı geleneği sürdürdü. Etkinliğe, belde haklının yanı sıra Ceyhan Müftülüğü din görevlileri ve çevre köylerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, Kurtpınar Mahallesi Merkez Camii İmamı Halil Koruyucu tarafından İstiska namazı kılınıp yağmur duası edildi. Ayrıca kurbanlar kesilerek vatandaşlara yemek ikramı da yapıldı.

Programla ilgili kısa bir açıklama yapan imam Koruyucu, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri yağmur duası ile insanların bir arada Allah’a yakarmasını arzuladıklarını ifade etti. İstiska namazı sırasında ters giydiği cübbesi ile dikkat çeken Koruyucu, ters giydiği cübbenin hikmetini ise şöyle açıkladı: "Peygamber efendimizin yağmur duasına çıktığı gibi bizde cübbeyi ters giyerek, Allah'ın rızasını kazanmak amacıyla hüzünlü bir vaziyette yağmur duasına çıkıyoruz" diye konuştu. (Ayhan Kaya-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
Sığınmacı Konusunda Dünyaya Seslendi: Sorumluluk alın
 Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!
Erdoğan'dan Avrupa'yı tedirgin eden hamle!