Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Yağışlar odun fiyatlarını etkiledi

Yağışlar odun fiyatlarını etkiledi

Yağışlarla birlikte odun ve soba satışları başladı. Odunun il dışından gelmemesi ise fiyatları arttırırken satışların durmasına neden oldu.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2014 Pazartesi 20:09
Yağışlar odun fiyatlarını etkiledi

ŞANLIURFA - Kış mevsiminin yaklaşmasıyla artan yağışlarla birlikte soba ve odun satışlarında hareketlilik başladı. Odunun il dışından gelmemesi ise fiyatları arttırırken satışların durmasına neden oldu.

Odun satışlarının fiyatlardan dolayı iyi olmadığını ifade eden oduncu Mehmet Satıcı, “Odunları Karadeniz bölgesinden Urfa’ya getirip satıyoruz.  Meşe odunu getiriyoruz, meşe odunu da ancak dağdan getiriliyor, dağdan getirildiği için yağış düştüğü zaman kamyoncu da dağa çıkamıyor, o nedenle odun fiyatları ister istemez yüksek oluyor ve satışlar da duruyor”dedi.

Odun fiyatlarının yüksek olması nedeniyle odun alamadıklarını ifade eden Hasan Kaya, “Fiyatlar yüksek olduğu için bir ton alacağıma ancak yarım ton odun alabiliyorum. Bununla idare etmeye çalışacağım” ifadelerinde bulundu. (Sedat Kuşulay-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com