Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Windows XP İçin Yolun Sonu Gözüktü

Windows XP İçin Yolun Sonu Gözüktü

Hala Windows XP'den vazgeçemeyenler, bu tarihten sonra başınıza gelebilecekleri biliyor musunuz?

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2013 Salı 12:05
Windows XP İçin Yolun Sonu Gözüktü

Windows XP bazı şirketlerin ve kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor olsa da 8 Nisan 2014 tarihinden itibaren Microsoft 'un yama desteğini alamayacak. Ancak istatistikler, destek süresinin bitişine bir yıldan az bir süre kala Windows XP'nin kullanım oranının hala yüzde 37.2 gibi yüksek bir oranda seyrettiğini söylüyor.

 

Ülkelerin işletim sistemi pazar paylarına tek tek baktığımızda ABD, Almanya gibi ülkelerin Windows XP kullanım oranlarının yüzde 20'nin altında olduğunu görüyoruz. Ancak örneğin Çin'deki durum oldukça farklı. Çin'deki dört bilgisayardan yaklaşık 3'ü (yüzde 72.1'i), hala Windows XP kullanıyor.

 

Windows XP'nin en çok kullanıldığı diğer ülkeler arasında Arnavutluk (yüzde 45.6), Küba (yüzde 52.9) ve Özbekistan (yüzde 44.1) var. Windows 8 ise dünya çapında yüzde 5.4'lük pazar payı ile henüz istediği seviyeye ulaşamamış görünüyor.

(chip.com.tr)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com