Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vücutta oluşan şişlikler önemsenmeli

Vücutta oluşan şişlikler önemsenmeli

Kemik tümörleri ve tedavisi hakkında bilgi veren uzmanlar, vücutta oluşan şişliklerin önemsenmesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2016 Pazar 11:00
Vücutta oluşan şişlikler önemsenmeli

Ortopedi ve Travmatoloji Bölüm Başkanı Profesör Doktor Serdar Necmioğlu, kemik tümörleri ve tedavisi hakkında açıklama yaptı.

Vücuttaki tümörler arasında görülme sıklığı ortalama yüzde 5 olan kemik tümörlerinin her yaş grubunda ortaya çıkabileceğini belirten Necmioğlu, kemik tümörlerinin yüksek oranda ağrılarla belirti verdiğini söyledi.

Vücudun her organında olduğu gibi yumuşak doku ile iskelet sisteminde de iyi ve kötü huylu tümörlerin oluşabileceğini aktaran Necmioğlu, “Kötü huylu tümörlerin büyümesi ve gelişmesi sınırsızdır. Vücudun diğer organlarına da yayılabilir. İyi huylu özellikte olanlar ise bazen hiçbir belirti vermez ve farklı amaçla yapılan görüntüleme tetkiklerinde ortaya çıkar. Vücuda yayılımı ise çok ender olarak görülür.” dedi.

Kemik tümörlerinde erken tanı ve tedavi yaşamsal önem taşıyor

Vücudun herhangi bir bölgesinde şişlik oluşması ve ağrıya yol açıp zamanla büyümesi halinde uzmanlara başvurulması gerektiğini belirten Necmioğlu, “Bunlarla beraber vücutta oluşan lekeler ve lenf nodülleri de hastalığın habercisi olabilir. Çoğu zaman darbe, zorlanma ya da soğuk algınlığına bağlanan ve önemsenmeyen bu belirtiler, çeşitli ağrı kesici ve kas gevşetici ilaçlar ile geçiştirilerek, hastalığın erken tanı şansı tehlikeye atılmaktadır. Oysa kemik tümörlerinde erken tanı ve tedavi, yaşamsal önem taşımaktadır.” şeklinde konuştu. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com