Advert
Advert
Advert

Volkswagen 2 modelin Türkiye'deki satışını durdurdu

Volkswagen'in Türkiye distribütörü Doğuş Otomotiv, Jetta ve Caddy modellerinin Türkiye'deki satışını durdurduklarını açıkladı.

Volkswagen 2 modelin Türkiye'deki satışını durdurdu
Volkswagen 2 modelin Türkiye'deki satışını durdurdu

Doğuş Otomotiv, Volkswagen Jetta ve Caddy modellerinin EA189 EU5 1.6 TDI motor tipindeki araçların satışını bu akşam itibarıyla geçici olarak durdurduklarını açıkladı.

Doğuş Otomotiv’den yapılan açıklamada, “Volkswagen AG yetkilileriyle sürdürmekte olduğumuz görüşmeler neticesinde, tarafımızca alınan kararla gönüllü olarak, Jetta ve Caddy modellerimizde sadece EA189 EU5 1.6 TDI motor tipindeki araçların satışını bu akşam itibarıyla geçici olarak durdurmuş bulunmaktayız. Diğer modellerimizin satışı ile ilgili herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.”  denildi.

Yapılan açıklamada, etkilenen araçlar dâhil olmak üzere Türkiye’de satışa sunulan tüm araçların Türkiye’nin resmi mevzuatlarına, sürüş ve yol güvenliğine uygun olduğu, üretici firmaların devam eden çalışmaları doğrultusunda teknik güncellemeler yapılabileceği, gelişmelerle ilgili müşteriler ile iletişime geçileceği belirtildi.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), Volkswagen'in ABD'de sattığı bazı dizel motorlu araçların egzoz emisyon testleri sırasında emisyon test sonuçlarını yanıltıcı yazılım kullandığını belirtmiş, emisyon testi skandalının ortaya çıkmasının ardından Volkswagen zor günler yaşamıştı.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu