Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vodafone'un SMS özrü kabahatinden büyük

Vodafone'un SMS özrü kabahatinden büyük

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2011 Cumartesi 12:22
Vodafone'un SMS özrü kabahatinden büyük

Vodafone'un SMS özrü kabahatinden büyük

Vodafone, Somali yardımları için toplanan yardımlarda abonelerden alına SMS ücretinin iade edileceğini açıkladı. Doğrudan ödeme yerine bunu yalnızca çağrı merkezini arayanlara yapacak.

Açlığın pençesinde kıvranan Somali’ye Ramazan ayında Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyalarında SMS yoluyla da bağışlar yapılmış ve bazı GSM şirketlerinin kısa mesaj ücreti aldığı ortaya çıkmıştı. Bağıştan SMS ücreti alan iki şirketten biri olan Vodafone, PR çalışması yapıp ücret alımını durdurduğunu açıkladı. İsteyene de ücreti iade edeceğini açıkladı. Ama nasıl ödeneceğine ilişkin gösterilen yöntem evlere şenlik…

Vodafone adına “iade edilecek” açıklamasını Bireysel Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Öğüt yaptı. Öğüt, yıllardır SMS aracılığıyla bağış toplama uygulaması yaptıklarını hatırlattı.

Bağış toplayan çok sayıda vakıf ve dernek olduğunu belirten Gökhan Öğüt, “Bağış toplayan sosyal paydaşlarla değişik anlaşmalar neticesinde bu uygulamaları yapıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı ile yapılan anlaşmada belli bir ücret söz konusuydu. Ancak sizin haberinizin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelen talep doğrultusunda ücret alımını kaldırdık” dedi. Şu an hiçbir derneğin yardım kampanyası kapsamında atılan SMS’lerden ücret alınmadığını ifade eden Gökhan Öğüt, “Çağrı merkezimiz vasıtasıyla gelen istekler oldu ve alınan SMS ücretlerini iade ettik” diye konuştu. 

ÇAĞRI MERKEZİNİ ARAYANLARA ÖDENECEK

Bugün gazetesinden Zeynep Ceylan’a açıklama yapan Öğüt, yardım mesajı gönderen kullanıcılarına SMS ücretlerini iade etmeye devam edeceklerini söyledi. Öğüt, nasıl ödeneceğine ilişkin açıklamayı yaparken de, “Çağrı merkezimizi arayıp ücretinin iadesini talep eden kullanıcılarımıza paralarını geri ödeyeceğiz” dedi.

Vodafone, tahsil ettiği ücretlerini herkese ödeme yerine, bunu yalnızca çağrı merkezlerini arayanlara yapacağını açıkladı. 

Rotahaber

 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com