Advert
Advert
Advert

Viranşehirlilerin elektrik çilesi bitmiyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde elektriklerin sık sık kesilmesi vatandaşları mağdur ediyor.

Viranşehirlilerin elektrik çilesi bitmiyor
Viranşehirlilerin elektrik çilesi bitmiyor

Viranşehir ilçesinde havaların soğuması ile ilçede elektrik kesintileri ve arızalarda arttı. Birçok mahallede saatlerce elektrik kesintileri yaşanıyor.

Kesintilerden en fazla çocuklar, hastalar ve yaşlılar olumsuz etkileniyor. Dün geceden beri Hürriyet, Yeni Mahalle, Özal, Bahçelievler başta olmak özere birçok mahallede elektrik sıkıntısı yaşıyor.

Kimi zaman da yetersiz olan trafolar patlıyor. Son olarak Gölbaşı Mahallesi Paşa Konak Caddesinde bulunan elektrik akımını sağlayan trafoda yangın çıktı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürürken mahalle elektriksiz kaldı. Trafonun kısa sürede yapılmayacağını ve bundan dolayı mağdur olacaklarını düşünen mahalle sakinleri ise yetkililere seslenerek sorunun giderilmesini istedi.

Kış aylarında elektriğe hasret kaldıklarını belirten Viranşehirliler, TEDAŞ’ın kaçak elektrik kullanımını bahane ederek kesintileri meşrulaştırmak istediğini ileri sürdü. Kaçak kullananların bedelinin halka ödetilmesinin büyük haksızlık olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Zaten TEDAŞ bütün abonelere sabit ücretlendirme yaptığı için kaçak durumu da ortadan kalkmış. Hatların gevşek olması, bakımsızlık ve yeterli alt yapının olmaması arızalara davetiye çıkarıyor.” dedi.

Kesintilerden dolayı iş yapamadıklarını belirten ilçe esnafı ise “TEDAŞ alt yapı çalışması yapmıyor. Asıl sorumlu TEDAŞ yetkilileridir. Akşam eve gidinceye elektrik yok. 15 milyonluk şehirlerde elektrik kesintileri yaşanmazken ilçemizde sık sık yaşanması sorumluların sorumluluklarını yerine getirmemesinden kaynaklanıyor.” ifadelerini kullandı.  (Sabri Acet - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle