Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Viranşehirli Siyaset Akademisi mezunları sertifikalarını aldı

Viranşehirli Siyaset Akademisi mezunları sertifikalarını aldı

Viranşehir'de bu yıl içerisinde gerçekleştirilen ve 6 hafta süren AK Parti Siyaset Akademisi 'Lider Ülke Türkiye " programını başarı ile tamamlayan katılımcılara düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2012 Çarşamba 19:25
Viranşehirli Siyaset Akademisi mezunları sertifikalarını aldı

AK Parti Viranşehir İlçe Teşkilatı tarafından ilçe binasında düzenlenen sertifika törenine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, AK Parti ilçe başkanı Celalettin Sayan, partililer, sivil toplum örgütü temsilcileri ve siyaset akademisine katılan isimler katıldı.
Törenin açılış konuşması yapan AK Parti Viranşehir ilçe başkanı Celalettin Sayan, Genel merkezimiz tarafından Türkiye'de bu yıl 81 ilde ve 1000'e yakın ilçe arasında 50 noktada gerçekleşti. "Bunlardan biri'de pilot bölge Viranşehir'di Allaha çok şükür bunu sizlerinde sayesinde başarı ile sonuçlandırdık." dedi.
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek ise yaptığı konuşmada, AK Parti iktidarının eğitime verdiğe öneme dikkat çekerek, dönemlerinde diğer iktidarlardan farklı şeyler yaşandığını belirtti. Akyürek, "Partimiz, teşkilatı içerisinde eğitim noktasında çok ciddi adımlar attı. Bunlardan en önemlisi de siyaset akademisidir. Bu akademi programlarıyla ilgili önemli olan buradaki alınan bilgileri unutup kaybetmek değil, almış olduğumuz bu değer ve kazanımları hayatımızın diğer zamanlarında ve farklı alanlarında da sürekliliğini taşıyabilmektir. Eğitimin amacı da zaten budur. Eğitim bir anlık değildir, inşallah bu bilgiler ve detaylar geleceğimize ışık tutacaktır. Bu belgeyi alan arkadaşlarımız neyin nasıl olacağını, nerde nasıl konuşulacağını nasıl yürüyeceğini, nasıl yapılacağını anladılar. İnşallah bu akademi devamlı olacaktır." dedi. Siyaset Akademisinde birinci olan iktisat fakültesi mezunu Necmi Güntekin ise, AK Parti tarafından Viranşehir'de düzenlenen Siyaset akademisinde 6 haftalık eğitim süresinde önemli şeyler öğrendiklerini belirterek, milletvekiline, ilçe başkanı'na ve proje koordinatörüne teşekkür ettiğini söyledi. Birinci olmanın sevinci içerisinde olduğunu dile getiren Güntekin, İnşallah bu siyaset hayatımızda bize bir ön aşama olur"şeklinde konuştu.
Siyaset Akademi sertifikası alanların arasında Memur Sen Viranşehir başkanı İbrahim Gelin'de vardı. Gelin tören sonrası yaptığı açıklamada, bu tür eğitim programlarının amacının siyasette kaliteyi artırmak olduğunu dile getirerek, AK Parti iktidarının eğitime verdiği öneme vurgu yaptı. Gelin,6 aylık eğitim süresinde tecrübesine tecrübe kattığını ve çok şeyler öğrendiğini ifade ederek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Siyaset Akademisi'ni başarıyla tamamlayan, 150 katılımcıya sertifikaları törene katılan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek tarafından verildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com