Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Viranşehirli Öğrencilerden örnek kampanya

Viranşehirli Öğrencilerden örnek kampanya

Şanlıurfa Viranşehir İlçesinde bulunan Viraşehir Mesleki ve Tekniği Tarım Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Sosyal Etkinlikler Kurulu, ekmek israfına dikkat çekerek, Ekmek Sepeti Kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 17 Mayıs 2016 Salı 15:06
Viranşehirli Öğrencilerden örnek kampanya


Kampanyada "Herkesin ekmeği olsun" ve "Günde 4 ekmek ayda 120 ekmek toplam 60 TL destek" çağrılarında bulunuldu.

İki öğretmen ve öğrencilerden oluşan kurul, ilçenin değişik noktalarına ekmek israfı ile ilgili afiş astı daha sonra broşür dağıtarak halkı kampanyaya katılmaya davet etti.

Bu tür kampanyaların sadece okulla sınırlı kalmaması gerektiğini ifade eden Türk, ekmek israfı ile ilgili ilçe genelinde farklı çalışmalar yapılmasını önerdi.

Kamu kurum ve kuruluşlardan, STK'lardan ve toplumun her kesiminden destek beklediklerini söyleyen Türk “Kampanya ile elde edilen kazanımlar korunarak bilinçlendirilmiş öğrencilerimiz, israfın daha da azaltılmasını sağlayacak. Kampanyaya verilecek destek, sahip olduğumuz kaynakların korunması adına her tür israfı önleyecek. Bilinçli tüketim alışkanlığı kazandırmak adına çocuklarımız ve gençlerimiz kampanyanın öncelikli hedef kitlesidir. Çünkü çocuklarımız geleceğimizdir. Onları bu konularda duyarlı yetiştirmek hepimizin görevidir." dedi.

Türkiye genelinde günlük 6 milyon ekmeğin çöpe atıldığını ifade eden Türk, son olarak kampanyada emeği geçenlere teşekkür. (Sabri Acet-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com