Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Viranşehirli Kadınlar becerilerini sergiliyorlar

Viranşehirli Kadınlar becerilerini sergiliyorlar

Şanlıurfa Viranşehir ilçesinde kadın istihdamına yönelik projeler üreten Viranşehir Kaymakamlığı, Kadınları Becerikli Kadınlar Merkezi, adında istihdamını sağlıyor.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2015 Cuma 10:24
Viranşehirli Kadınlar becerilerini sergiliyorlar

 Viranşehir’de faaliyetlerine başlayan ve Viranşehir Kaymakamı Dr Huzeyfe Citer’in girişimleri ile açılan Becerikli Kadınlar Merkezi, kadınların hem üretmelerine hem de ürettiklerini satmalarına olanak sağlıyor.

Biri Kışla Mahallesi diğeri de Hürriyet Mahallesinde açılan Becerikli Kadınlar Merkezine şimdiden yoğun bir şekilde talep bulunuyor. Becerikli Kadınlar Merkezini ziyaret eden Kaymakam Citer merkezlerde çeşitli incelemelerde bulundu.

Becerikli Kadınlar Merkezi ile ilgili Proje Ofisi Koordinatörü Fethi Üncal’dan bilgi alan Citer Viranşehirli kadınların istihdama dahil edileceklerinin altını çizerek şu açılamaları yaptı: ” Toplumun yarısını oluşturan kadınların sosyal hayattan dışlanması o toplumun felaketi olur. Viranşehirli kadınların iş hayatında yer edinmesi, sosyal hayatta aktif olmasının önünde birçok engel var. Biz bu engelleri göz önüne bulundurarak, Viranşehirli kadınların hem sosyalleşmesi hem de aile bütçesine katkı sağlamaları için Becerikli Kadınlar Merkezini açtık. Bu merkezlerde kadınlarımız hem üretecek hem de sosyalleşecek. Faaliyete yeni giren bu merkezlerimize halkımız şimdiden ilçe halkımızın ilgi ve alakasını çekti. Bazı vatandaşlarımızı gelerek hem teşekkür etti hem de her konuda destek sözü verdi. Bu durum bizleri çok sevindirmiş ve doğru yolda olduğumuz göstermiştir” dedi.

Kaymakam Citer açıklamalarının devamında: “ İŞKUR Meslek Edindirme Kursları ile Becerikli Kadınlar Merkezinde Viranşehirli Kadınlar meslek öğrenebilecek, bunun yanında okuma yazma kursları, kuran kursları, bilgisayar kurslarından faydalanarak sosyal destek elde edecektir” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com