Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Viranşehirli çiftçiler yardım bekliyor

Viranşehirli çiftçiler yardım bekliyor

Viranşehir Köylerini, Çiftçilerini Kalkındırma ve Yardımlaşma derneğinde bulunan çiftçiler mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2012 Çarşamba 11:41
Viranşehirli çiftçiler yardım bekliyor

Dernek binasında bulunan çiftçiler son zamanlarda Hububat desteklemelerinin yatırılmadığını belirterek mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.
Düzenlenen Basın açıklamasını Zahireciler Derneği Başkan Yardımcısı Mustafa Benzer; "2011 yılından bu yanan hububat desteklemelerini almadıklarını, firma ve şirketlerin stopajların yatırılmadığı için mağdur olduklarını belirtti. Türkiye Cumhuriyet Devletinin 2009-2010 yılında çiftçilere verdikleri primlerin geri iade edilmesini talep ettiğini söyleyen Benzer, Mağdur olduklarını ve Şirketlerin devlete stopajların yatırmadığı yüzünden kendilerinin zor durumda olduklarını söyledi.
Benzer," Viranşehir'e gelen Devlet büyüklerimize kendi mağduriyetlerimizi ilettik. Fakat şimdiye kadar her hangi bir çalışmanın yapılmadığını görüyoruz. Şanlıurfa'dan 10 AKP'li milletvekilimiz var hepsine sorunlarımızı ilettik. Tamam, biz gerekeni yapıp size döneceğiz dediler ama şuana kadar hiç birinin bizlere ulaşmadığını ve kendilerine yardımcı olmadıklarını ifade etti.
Çiftçiler, Firmaların ve şirketlerin yatırmadığı stopajların faturasını devlet çiftçilerden kesiyor. Çiftçilerin mahsun olduğunu, Maliye beyannamelerinin mevcut olduğunu, hatta müstahsil makbuzlarının da matbaada resmi olarak basıldığını, devletin çiftçileri zor durumda bıraktığını söylediler.
Dernek binasında düzenlenen basın açıklamasına yaklaşık 30 çiftçi katıldı. Basın açıklaması 30 dakika sürdü.

Nurettin Karakış / Gapgundemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emine Atasoy: Urfa’nın kalkınması için yatırıma hazırız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com