Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Viranşehir’den Muhammed Mursi’ye destek

Viranşehir’den Muhammed Mursi’ye destek

Mısır'da Sisi cuntasının dayatmasıyla, aralarında Muhammed Mursi, İhvan-ı Muslimin mürşitlerinden Muhammed Bedii ve Yusuf El Karadavi'nin de bulunduğu 106 Müslümanın idama mahkûm edilmesi, Viranşehir’de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları tarafından protesto edildi.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2015 Salı 07:39
Viranşehir’den Muhammed Mursi’ye destek

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bulunan Sivil Toplum Kuruluşları yaptıkları basın açıklamasıyla Muhammed Mursi’nin yanında olduklarını gösterdi.

Basın açıklaması Viranşehir Ceylanpınar caddesinde bulunan Maliye Parkında yapıldı. Sivil toplum kuruluşlarını temsilen basın açıklamasını okuyan Murat Karataş şöyle konuştu:

“ Darbeci Sisi’nin uyduruk mahkemeleri ve kiralık hâkimleri tarafından, darbe ile görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan’ın üst düzey yöneticilerinden 106 kişiyi daha idam cezasına çarptırarak aşağılık bir karar vermiş oldu. Darbeci Sisi’nin talimatıyla karar veren Mısır mahkemeleri güvenilir olmaktan çıkmış, millet adına değil darbeciler adına karar vermeye başlamışlardır.

Karataş tüm dünyanın gözü önünde cereyan eden ve insanlık adına utanç verici, insan haklarını ayaklar altına alan bu hukuksuz, zorba uygulamaları lanetliyor, Mısır halkının ve kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ilan ediyoruz.

Şu kesin olarak bilinmelidir ki; asıl yargılanacak olanlar darbe yapan, bir sabah namazı esnasında secde halindeki insanları ordu birlikleri ve keskin nişancılar marifetiyle öldürme emri veren darbeci Sisi ve destekleyicileridir.”

Karataş basın açıklamasının sonunda, “ Bu vesile ile Türkiye’nin güzide kurum ve kuruluşları bu konuda el birliği içerisinde olmalı, ayrı ayrı cılız sesler yerine, beraberce gür bir seda oluşturmalıdırlar. Birlikteliğimizin oluşturacağı güce ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Yapılan basın açıklamasının bitmesiyle, atılan sloganların ardından grup sessizce dağıldı.(Sabri Acet-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Son Dakika! İbrahim Ayhan Gözaltına alındı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com