Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam Viranşehir'deki Suriyeli bu aile yardım bekliyor

Viranşehir'deki Suriyeli bu aile yardım bekliyor

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde yaşam mücadelesi veren Suriyeli aile hayırseverlerden yardım bekliyor.

Giriş Tarihi: 23 Temmuz 2016 Cumartesi 18:16
Viranşehir'deki Suriyeli bu aile yardım bekliyorSuriye'de rejim tarafından yapılan bombardıman sonucu sakat kalan Hasan Muhammed, yaşları küçük 13 çocuğuyla derme çatma bir evde yaşam mücadelesi veriyor. Bir kolunun tutmadığını belirten Suriyeli Hasan Muhammed, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.

Hasan Muhammed “Ben çocuklarımla Halep’te yaşıyordum. İşim gücüm iyiydi. Savaşın başlaması ile bütün düzen alt üst oldu. Bombardıman esnasında ben ağır yaralandım. Şu anda bir kolum tutmuyor ve vücudumun birçok yerinde şarapnel parçalarının izleri var. Ben çalışamadığımdan pazarda çekirdek satarak geçinmeye çalışıyorum. Fakat kazancım ekmek parasına yetmiyor.” dedi.

Kampta yaşadığı sıkıntılara da değinen Hasan Muhammed, "Ben Viranşehir gelmeden önce kampta yaşıyordum. Fakat çocuklarımın çok olması ve hepsinin küçük yaşta olması nedeni ile büyük sıkıntılar yaşıyorduk. En sonunda ilçeye gelerek burada gördüğünüz harabe evde yaşam mücadelesi veriyoruz. Bu eve aylık 210 TL kira ödüyorum. Çocuklarımı giydirecek ve yedirecek param olmadığı gibi diğer yaşam malzemelerden de yoksunuz. Allah dışında hiçbir sığınağımız yok.” diye konuştu.

Mağdur Suriyeli aile hayırseverlerden yardım bekliyor. (Sabri Acet-İLKHA)

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

AYAĞIMIZI BAĞLAYAN PRANGALARDAN KURTULMALIYIZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com