Advert
Advert
Advert

Viranşehir'de seçim endişesi devam ediyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde AK Partinin seçim sonuçlarına itirazının ardından BDP'liler tarafından başlatılan olaylar nedeniyle gerginlik devam ediyor.

Viranşehir'de seçim endişesi devam ediyor
Viranşehir'de seçim endişesi devam ediyor

Viranşehir ilçesinde AK Partinin seçim sonuçlarına itirazlarının ardından başlayan gerginlik sürüyor.

Çevre il ve ilçelerinde gelen birçok BDP’li Viranşehir Adliyesi önünde havai fişekler atarak yoldan geçen araçlara saldırılarda bulunuyor. Olaylarla Adliye binasında oy sayımı yapan görevliler etki altına alınmak istenirken, akşam saatlerinde de AKP ilçe binası taşlanarak molotoflarla yakıldı.

Sokaklarda dolaşan yüzü kapalı bazı gurupların, “sonuçlar ne olursa olsun biz belediyeyi vermeyiz. AKP yetkililerinden hiç kimseyi sağ bırakmayız” diyerek halkı tedirgin etiği gelen haberler arasında.

Dün akşam saatlerinde birçok esnafın zarar görmemek için işyerlerini erken kapattığı gözlendi.

Gerginlik çıkarılmasına tepki gösteren ilçe halkı, "Seçimler öncesi ve seçimlerde uygulanan baskı halen devam ettiriliyor. Seçimlerde BDP'li grupların sandık başlarında ve okul bahçelerinde yığınak yapmaları ile oluşturdukları baskıları gördük. Bu baskılardan dolayı birçok AKP'li sandık görevlilerinin sandık başlarına gelmediği birçok sandıkta sadece BDP’li ve onlara yakın şahısların bulunduğunu gördük. Aynı gerginlik oylara yapılan itiraz sebebiyle söndürülüyor. Bu ne biçim demokrasi bu ne biçim barış.” dedi.

İlçede gergin bekleyiş ve oy sayımı sürüyor.  (Sabri Acet - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!