Advert
Advert
Advert

Viranşehir’de fakir öğrenciler yararına kermes

Viranşehir Derneği tarafından fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına kermes düzenledi. Viranşehir’de faaliyet gösteren Viranşehir Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına kermes düzenledi.

Viranşehir’de fakir öğrenciler yararına kermes
Viranşehir’de fakir öğrenciler yararına kermes

Yöresel Ev yemekleri ve tatlı çeşitleri, ürünlerinin de satışa sunulduğu kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Viranşehir M.Fevzi Şihanlıoğlu Caddesi Sümerbank karşısındaki bir dükkânda düzenlenen kermesin açılışına, Viranşehir Derneği yönetim Kurulu başkanı Murat Karadaş, AK Parti ilçe başkanı Celalettin Sayan, Memur-Sen Viranşehir ilçe başkanı İbrahim Gelin, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, esnaflar ve çok sayıda davetli katıldı.

Fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına açılan Kermeste, dernek üyeleri ve hayırsever vatandaş eşlerinin hazırladıkları yemek ve tatlı çeşitleri yer aldı. Kermes’e katılan vatandaşlardan Abdülkadir Karkar, yardıma muhtaç aileler yararına açılan kermese katkıda bulunmak için geldiklerini belirterek, hem yemeğimizi yiyip hem de fakir ve yetim öğrencilere bir nebzede olsa katkıda bulunduklarını söyledi. Kermesi düzenleyenlere teşekkür ettiğini sözlerine ekleyen Karkar, bütün halkın kermese destek vermesi gerektiğini kaydetti.

Viranşehir Derneği Murat Karadaş ise, dernek olarak fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler yararına kerkes düzenlediklerini belirterek, Kermeste elde edilecek gelirin fakir ve yardıma muhtaç ailelere ve yetim öğrencilere verileceğini söyledi. Kermesin 5 gün açık kalacağını ifade eden Karadaş, kermese destek olan hayırsever vatandaşlara ve kermes’te kendilerini yalnız bırakmayan basına herkese teşekkür ettiğini kaydetti.

Haber-Foto: Mustafa Çapanak / www.balikligol.com

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!