Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Viranşehir’de Esed’a lanet muhaliflere dua

Viranşehir’de Esed’a lanet muhaliflere dua

Viranşehir’de, Suriye’nin Hama şehrine bağlı Tireymse köyünde yaklaşık 300 kişin öldürülmesi protesto edildi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2012 Cumartesi 16:02
Viranşehir’de Esed’a lanet muhaliflere dua
Teravih Namazından sonra Eski Urfa Caddesinde bir araya gelen Viranşehir Sivil Toplum Platformu ( VİSTOP) üyeleri, Suriye'de son dönemde yaşanan katliamları protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı.

Düzenlenen basın açıklamasında, Esad yönetimi kınandı. İHH ve Gölbaşı Camii cemaatinin de destek verdiği basın açıklamasını VİSTOP Basın sözcüsü Murat Karadaş yaptı.

Karadaş yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşanan insanlık dışı davranışlarda Kadın, Çocuk ve yaşlılara uygulanan Zulüm, haksızlık ve katliamlara karşı sessiz kalmayacaklarını belirterek, yapılan uygulamayı lanetlediklerini söyledi.

Sergilenen tavrın İslami ve İnsani kimliğimizin bize yüklemiş olduğu tarihi bir sorumluluk olduğunu ifade eden Karadaş,  Beşşar Esad’ın tam otuz yıl önce Hama’da on binlerce Müslüman’ı katleden babası Hafız Esad’ın yolunda yürüdüğünü kaydetti.

Tarihe geçecek İkinci Hama katliamının birkaç gün önce yaşandığını ve yaklaşık 300 kişinin zalimane bir şekilde katledildiğini sözlerine ekleyen Karadaş açıklamasını şöyle sürdürdü.

Zalim Beşşar geçen senden buna yana tüm dünyanın gözü önünde içinde çok sayıda çocuk ve kadının da olduğu 18 binden fazla insanı vahşi bir şekilde tanklarla toplarla katletmiştir.

Müslümanlar olarak direnişle beraber hesaplar yaparak iştahı kabaran emperyalist devletlerin, NATO’nun müdahalesine de Baas diktasının kendisine de en yüksek perdeden tavır almak durumundayız.


“Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır” inancıyla yoğrulmuş bir gelenekten gelen ümmetin bir azası olan bir Müslümanlar, aramıza çizilen sınırlara inat yaşanan vahşet ve katliamlara sessiz kalmayarak safımızı belli edeceğimizi ifade etmek isteriz.

Hayatın akışı içerisinde bize dayatılan kapitalist dünyevileşmenin modern tüketim karmaşasının bize asli görevlerimi unutturduğu böyle bir zamanda burada mazlum Suriyeli kardeşlerimizin her zaman ve her şartta yanlarında olduğumuzu belirtmek şahitliğimizin gereğidir. Şeklinde konuştu.

Yapılan basın açıklamasının ardından İmam Yasin Talay öncülüğünde Baas yönetimine karşı direnen Suriyeli Muhalifler için dua edildi. Basın açıklaması ve yapılan duaların ardından grup sessizce dağıldı.

 

Haber; Mustafa Çapanak

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

STK’lar Suriye’ye 5 tır yardım gönderdi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com