Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Viranşehir'de elektrik faturaları kafa karıştırıyor

Viranşehir'de elektrik faturaları kafa karıştırıyor

Viranşehir Dedaş tarafından vatandaşlara kesilen fatura kafalarda soru işaretleri oluşturdu. yaptığımız araştırmaya göre Viranşehir Dedaş sorumluları tarafından vatandaşlara kesilen faturalarda menşei Kesme-Bağlama olarak görülen kısımda vatandaşlardan belirli bir ücret alındığını ortaya koydu.

Giriş Tarihi: 5 Ocak 2012 Perşembe 09:56
Viranşehir'de elektrik faturaları kafa karıştırıyor
Kesme-Bağlama ücreti vatandaşlardan alınan elektrik ücretine göre değişkenlik göstermesi ise kafalarda bir başka soru işareti oluşturdu. Yetkililerle yapılan görüşmemizde bunun Kaçak Kayıp Bedeli olduğunu ifade ettiler. Vatandaşlardan alınan bu paranın yasal bir dayanağının olmadığı daha önce ki Tüketici hakları komisyonu tarafından ortaya konulmasına rağmen Viranşehir’de neden hala bu paranın alındığına cevap bulunamadı.CEVAP BEKLEYEN SORULAR:

1-     Vatandaşlardan alınan bu para Faturanın Kesme-Bağlama kısmında bulunuyor. Hiç borcu bulunmayan ve elektriği kesilip bağlanmayan vatandaşlardan alınan bu paranın yasal dayanağı nedir?

2-     Eğer bu para kesme-Bağlama ücreti ise neden faturaların miktarına göre değişkenlik gösteriyor?

3-     Yetkililerin’’ Bu alınan para Kaçak Kullanım Bedelidir’’ dediği para daha önce birçok Tüketici Hakları Komisyonu tarafından iadesine karar verilmesine rağmen neden hala alınıyor.

4-     Vatandaşlara kesilen faturada okuma bedeli olarak görülen kısımda alınan paranın yasal dayanağı nedir?

5-     Faturalar da belirtilen kısımlar ile ilgili olarak neden vatandaşlar bilgilendirilmiyor?

6-     Bu sayılan ve diğer konularda Viranşehir dedaş işletmesi herhangi bir açıklaması ver mıdır?

Sözü edilen konular ile ilgili olarak mağdur durumda bulunan vatandaşların bir an önce Viranşehir tüketici komisyonuna başvurmaları gerekiyor. Bunun için Vatandaşlar ellerinde ki faturanın bir fotokopisini çekerek bir dilekçe ile İlçe Tüketici Hakları Komisyonuna başvurarak haklarını arayabilirler. Yazılan dilekçeye ek olarak fatura fotokopisi eklenip Viranşehir Kaymakamlığından sevk edilerek Viranşehir Vergi dairesin de bulunan Tüketici Hakları Komisyonu üyesine teslim edebilirler. Haksızlığa maruz kalan vatandaşların bir an önce başvurularını yapmaları gerekiyor.

Vatandaşlarımızı uyarıyoruz: Faturanızda alakası olmayan kalemler ile ilgili sizden bir ödeme talep ediliyorsa o zaman Bir dilekçe ile son fatura fotokopisi hazırlanıp Kaymakamlıktan havale ettikten sonra Vergi Dairesinde bulunan Tüketici Hakları komisyonu üyesine baş vurup hakkınızı arayabilirsiniz. 
bizimgazete63.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MÜSLÜMAN’IN VE ÜMMETİN GÜVENLİĞİ (1)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com