Advert
Advert
Advert

Viranşehir’de 2000 kişi bir arada iftarladı- Video

Şanlıurfa Viranşehir’de Abdülkadir Geylani Camisinin bulunduğu sokakta yaklaşık 2 bin kişi birlikte iftar yaptı.

Viranşehir’de 2000 kişi bir arada iftarladı- Video
Viranşehir’de 2000 kişi bir arada iftarladı- Video


Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, vatandaşlarla iftar açma geleneğini sürdürüyor. Son olarak Viranşehir’de Abdülkadir Geylani Camisinin bulunduğu sokakta vatandaşlarla bir araya gelen Vali Celalettin Güvenç, yaklaşık 2 bin kişi ile birlikte iftar yaptı.

Ramazan ayında bir yandan il Merkezinde okullarda vatandaşlarla bir araya gelip iftar açan Vali Celalettin Güvenç, diğer yandan da ilçe iftarlarına katılıyor. İlçelerde Kaymakamlara talimat veren Vali Güvenç’in isteği üzerine dün de Viranşehir Kaymakamlığının organizesinde yapımı yeni tamamlanan Abdülkadir Geylani Camii önünde bulunan sokakta kurulan masalarda yaklaşık 2 bin kişiye iftar yemeği verildi.

Sokakların vatandaşlarla dolup taştığı iftar yemeğine Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, İl Emniyet Müdür Vekili Alparslan Hersanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ve daire amirleri katıldı.

Burada Vali Celalettin Güvenç, vatandaşlara yönelik bir konuşma yaparak, iftar zamanı pek fazla söze gerek olmadığını, herkesimden herkesin bir araya iftar yapmak için geldiğini söyledi. Vali Güvenç konuşmasına şöyle devam etti; “Hamd olsun huzur içinde insanlığımızı idrak ediyoruz. kardeşliğimizi idrak ediyoruz. Bu hürriyet ortamında birbirimizi kucaklıyoruz. Zenginimiz fakirimiz, çocuğumuz gencimiz, yaşlımız büyüğümüz bir aradayız. Bugünlere gelmek bu topraklarda çok kolay olmadı. Çok badireler, sıkıntılar atlattık. Çok oyunlar oynadılar bizi birbirimize düşürdüler. Bizi incittiler… Kürt dediler, Türk dediler ama Allah’a şükür sizlerin iradeniz bunların hepsini bitirdi; bu iftar sofrasında valisini de, alay komutanını da, müftüsünü de, milletvekilini de buraya getirdi. İşte bizim inancımızın büyüklüğü bu, kültürümüz bu, anlayışımız bu. Biz kardeşliğe, barışa, şefkate; özgürlüğe. demokrasiye inanıyoruz. İnanıyoruz ki bu topraklar 100 milyona da çok rahat bir şekilde yeter. Yeter ki birbirimizi anlayalım, birbirimize saygı duyalım, birbirimize destek verelim” dedi.

Dünyada yaşanan sıkıntılara değinen Vali Celalettin Güvenç, “Dünya yanıyor şuanda Araplarda olanı görüyorsunuz; Avrupa’daki krizleri görüyorsunuz. Bizim yükselmemiz, ekonomimizin iyiye gitmesinin altındaki sebep, milletle devleti kucaklaşmamızdadır. Doğruyu bulmamızdadır. İnsanlarımızı sevmemizdedir. Devletin milletin emrinde olduğunu belirtmemizdedir. Yaratılanı yaratandan ötürü sevmektedir. Fazla söze gerek yok milletimizin emrindeyiz. Viranşehirlinin, Urfalının, köylümüzün kentlimizin emrindeyiz. Bir tek insanın mutlu olması, burnunun kanamaması dünyaya bedeldir.  Bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz yapmaya da devam ediyoruz. Allah yardımcımız olsun. Allah birlik beraberliğimizi muhafaza eylesin” şeklinde konuştu.

Milletvekili Mehmet Akyürek de bir konuşma yaparak iftar yemeğine yoğun ilgi göseteren Viranşehirlilere teşekkür etti.

İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu’nun Ramazan ayının ehemmiyeti ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatından kesitleri anlattığı konuşmasıyla devam eden program ilahi dinletisi ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

İftar ymeğine katılan vatandaşlar ise ilçelerinde ilk kez böyle devlet ile milletin bir araya gelerek iftar açtığını buna vesile olan herkese teşekkür ettiklerini belirttiler.


İftar yemeğinin ardından vatandaşlarla sohbet eden Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, çocuklara oyuncak dağıttı.

Geçtiğimiz aylarda inşaat halindeyken açılışına gelmek için vatandaşlara söz verdiği Abdülkadir Geylani Camisinin açılışını da gerçekleştiren Vali Celalettin Güvenç, daha sonra ilçeden ayrıldı.

Öte yandan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Mehmet Akyürek Şırnak Mahallesinden, Abdülkadir Geylani Camiine kadar yürüyerek gelirken, vatandaşları iftara davet ettiler. Mehmet Akyürek, yolda bulunan bir karpuzcudan satın aldığı karpuzları programa katılanlara dağıttı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir