Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Viranşehir Siyer Sınavına hazırlanıyor

Viranşehir Siyer Sınavına hazırlanıyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesi Peygamber Sevdalıları tarafından her yıl Türkiye genelinde düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavına ( KDSS ) bu yıl da hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2015 Cumartesi 10:52
Viranşehir Siyer Sınavına hazırlanıyor

Yapılacak sınav ile ilgili açıklamada bulunan Peygamber Sevdalıları üyesi Viranşehir Cami-Der Başkanı Mehmet Kaya, “ Her yıl Peygamber Sevdalıları tarafından  Türkiye genelinde düzenlenen Kutlu Doğum Siyer Sınavını inşallah bu yıl da ilçemiz de katılacak. Sınava katılmak isteyen bütün Peygamber âşıkları 01.12.2015 -22 01,2016 tarihleri arasında başvuru merkezlerine gelerek başvuruda bulunabilecek. Sınav ise 31.01.2016 tarihinde yapılacaktır. Sınavda başarı gösteren 26 kişiye Umre olmak üzere dereceye giren toplam 1001 kişiye ödül verilecek. Sınavında 1. kategorisinde 1997 ve öncesi doğumlular, 2. kategorisinde 1998-2001 arası doğumlular, 3. kategoride de  2002-2007 arası doğumlu yavrularımız farklı  kitaplardan sınava hazırlanabilecekler.” dedi. 

Sınavda yetişkinler bay ve bayan ayrı salonlarda sınava gireceğini belirten Kaya, “Sınav başvuru merkezlerimiz,   Eski Urfa caddesinde bulunan Ruha CİTY,  Paşa konağı caddesinde bulunan Yasin Tuhafiye ile Cami-Der’dir.    Sınava katılmak isteyen kardeş ve bacılarımız kendi kimlikleri ile bu merkezlere başvuruda bulunması gerekmektedir.” şeklinde konuştu.

Kaya açıklamasının devamında “Sınavda 1. kategoride gireceklere Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın  ‘Fıkhu’s Sire’ adlı eserinden,   2. kategoride sınava gireceklere de Sedat Şeran’ın ‘Sevgili Peygamberimiz ( s.av) Hayatı’,   3. kategoride sınava gireceklere ise Bilal Yaralı’nın   ‘Sevgili Efendimiz’  adlı eserlerden sorular yöneltilecektir.    Söz konusu kitaplar sınav kayıt merkezimizden ücretsiz temin edilmektedir. Sınav kayıt bedeli 1. kategoriler için 10 TL, 2. kategoriler için 7,5 TL ile 3. kategoriler için 5 TL’dir.” ifadelerini kullandı.

Kaya açıklamasının sonunda, “Bu sınav ve benzeri etkinlikler ile Peygamber Efendimizi ve onun kutsal davasını tanıtmak ve onun yolunda bir yaşam sürdürmenin yaygınlaşması sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü Peygamber Efendimiz ve onun davasını tanımak ve bu yolda yaşamanın bütün dertlere ilaç olduğunu biliyoruz. Bütün ilçe halkımızdan sınava katılım göstermelerini bekliyoruz” dedi.  (Sabri Acet-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com