Advert
Advert
Advert

Öksüz ve yetim çocuklar sevindirildi

Şsnlıurfa Viranşehir ilçesinde bulunan Suriyelilerin kalmış olduğu Viranşehir kampında bulunan, 100 öksüz ve yetim çocuk otobüs ve minibüslerle Şanlıurfa’ya getirilerek ; STK İnsani Yardım Platformu tarafından giydirildi.

Öksüz ve yetim çocuklar sevindirildi
Öksüz ve yetim çocuklar sevindirildi


Paşabağında bulunan , STK İnsani Yardım Platformu  giyim mağazasına getirilen çocuklar , hayır sahipleri tarafından bağışlanan; iç giyim, ayakkabı, pantolon, oyuncak ve kazaklardan oluşan giyim malzemeleri  ile yaş ve boylarına göre giydirildiler.

Yeni giysilere kavuşan  çocuklar sevinç gözyaşları döktüler.

Çocuklara , hayır sahipleri tarafından getirilen kek, bisküvi ve meyve suları ikram edildi.

5 yetim ve öksüz kalan torunları olan Yaşlı kadın, “Ben buraya 5 tane hem öksüz ,hem yetim çocuk getirdim. Dualarınıza talibim. Dua edin bu çocukların başında sağ salim kalıp bunlara sahip çıkayım” dedi.

Suriye’de savaşta Annesini kaybeden ve Babası savaşta ayakları kesilen 3 yaşındaki Fatma,  “ Benim annem savaşta şehit oldu. Babamın ise ayakları kesildi. Ben büyüyeceğim ve babama ben bakacağım” dedi.

Günyüzü Derneği başkanı ve STK İnsani Yardım platformu  dağıtım sorumlusu Veysel Toprak, yaptığı açıklamada:

 Viranşehir  Kampında 18 bin Suriyeli misafir yaşıyor. Bunların içeresinde Annesi ve Babası  şehit olan çocukları mağazamızda misafir ettik. Hayır sahipleri bu çocuklara sahip çıktılar .Giysi ihtiyaçlarını ve gıda ihtiyaçlarını karşıladılar .Çocukların sevinmesi bizleri de sevindirdi. Fakat bir günlük bir sevinç yeterli değil ,ben hayır sahiplerine buradan seslenmek istiyorum. Akçakale, Viranşehir, Ceylanpınar, Suruç da bulunan kamplarda yaşayan  bu çocukları yerlerinde ziyaret etmeleri ve her türlü ihtiyaçlarını gidermelerini istiyorum.

Bize yardım yapan hayır sahipleri arzu ederlerse ,giyim mağazamıza yardımlarını getirip kendi elleri ile yardımlarını teslim edebilirler .Hayır sahiplerine ve dağıtımda çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Karaköprü de bulunan bir mağazada öğle yemeği , tatlı ,balon ikram edilen çocuklar , kampta çok sıkıldıklarını Şanlıurfa’ya geldikleri ve giysi aldıkları için çok sevindiklerini  belirtiler. Daha sonra çocuklar  sevinç içeresinde  Viranşehir’deki kamplarına  geri döndüler.

Viranşehir Suriyeliler Viranşehir kampı öksüz yetim çocuk otobüs minibüs Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Şanlıurfa’da Jandarma 205 öğrenci servis aracını..
Her An Harran Foto Maraton 2  yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler
Her An Harran Foto Maraton 2 yarışması sonuçlandı- işte kazanan isimler