Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Viranşehir elektrik sorunu çözülüyor

Viranşehir elektrik sorunu çözülüyor

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2010 Salı 13:06
Viranşehir elektrik sorunu çözülüyor

girişimleri sonucundan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız devreye girerek; "Viranşehir ve Akçakale bölgesindeki elektrik yetersizliğini çözmek için talimat" verdi.

Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe komisyon Başkanı Yahya Akman, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Düşünür ve İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Beyazgül'den oluşan heyet Şanlıurfa TEDAŞ Müdürü Mustafa Yıldız ile makamında görüşerek "Viranşehir ve Akçakale bölgesindeki elektrik" sıkıntısının kaynağını ve acil çözümü konusunda brifing aldılar.

DEDAŞ müdürü Mustafa Yıldız; "Kurum olarak elimizde bulunan tüm malzemeyi kullanıyoruz ancak yetersiz kalıyoruz. Bu konuda yatırımların yapılması lazım. TEİAŞ'tan biraz daha fazla enerji sevkıyatını sağlayarak kısa vadeli de olsa çözüme katkı olacağını düşünüyorum" dedi.

Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı arayarak "Bölgede elektriklerin yetersizliğinden dolayı sulanan bölgelerdeki ekinler kurumaya yüz tuttu. Özelikle çiftçi kesiminin mağdur olacağını belirmesi üzerine, Bakan Yıldız; TEİAŞ ve TEDAŞ genel müdürleriyle görüşerek konu hakkında detaylı bilgiyi aldıktan sonra Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman'a; "Acil çözüm için talimat verdim. Kısa vadeli rahatlama getirecek birkaç alternatifi değerlendireceklerini, kalıcı çözüm için ise gerekli yatırımların yapılacağı ve bölgedeki elektrik dağıtımını revize edilmesi gerektiğini" belirtti.

Yahya Akman; "Bu bölgede geçmişten gelen eksiklikler üst üste eklenerek sorun yumağına dönüşmüş durumda. Viranşehir Akçakale bölgesindeki elektrik sorununun giderilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bey devreye girdi. Acil çözüm çözüm talimatı verdi. Ardından uzun vadede neler yapılması gerekiyorsa onlar yapılacak. Elektrik nedeniyle bundan sonra mağduriyetlerin yaşanmaması için gerekli çalışmalar yapılacak. İlgilerinden dolayı Sayın Bakanımız Taner Yıldız'a çok teşekkür ediyoruz" dedi.

AK Parti İl Başkanı Av. Ahmet Düşünür; "Viranşehir bölgesinde elektrik kesintisi nedeniyle ciddi sorunlar oluyordu. Bu sorunların çözümü noktasında gayret gösteren Sayın Yahya Akman'a ve Bakanımız Taner Yıldız'a teşekkür ediyoruz" dedi.

DEDAŞ'taki görüşmede Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Dilekçe komisyon Başkanı Yahya Akman, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Av. Ahmet Düşünür ve İl Genel Meclisi Başkanı Uğur Beyazgül'ün yanı sıra Mehmet Büyükfırat, Ömer Ercanlar, Abdulkadir Akbaş M. Emin İfşa, Halil Polat ve Viranşehir İlçe Meclisinden Halef Kete ve arkadaşları hazır bulundular.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da Yeni Anayasa Bilgilendirme Toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com