Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Viranşehir Çadırkent’te 5200 Suriyeli Çocuğa Eğitim Veriliyor

Viranşehir Çadırkent’te 5200 Suriyeli Çocuğa Eğitim Veriliyor

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesinde çadırkentlere yerleştirilen Suriyeli sığınmacıların çocuklarına çadırkentte eğitim öğretim veriliyor. Viranşehir Çadırkent’te okul çağındaki 5200 çocuğa Suriye’deki müfredata uygun şekilde eğitim veriliyor.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2015 Pazartesi 15:36
Viranşehir Çadırkent’te 5200 Suriyeli Çocuğa Eğitim Veriliyor

205 öğretmenin görev yaptığı okulda öğrencilere ayrıca görevlendirilen 7 öğretmen tarafından Türkçe öğretiliyor. Çadırkentte eğitim faaliyeti veren okulda Türkçe dersleri en çok rağbet gören dersler arasında.

AFAD Viranşehir Konaklama Tesislerinde okul çağındaki öğrencilerin eğitimden mahrum kalmamaları için okul atçılarını kaydeden Kamp Müdürü Zeki Kaya 62 derslikte, 5200 öğrencinin, 205 öğretmen tarafından eğitildiğini kaydetti. Derslerin sabah ve öğlen olmak üzere iki zamanlı olduğunu söyleyen Kaya, mezun olan öğrencilere diploma verildiğinin de altını çizdi.

Viranşehir AFAD Çadırkent Konaklama tesislerinde eğitim gören Suriyeli sığınmacılar ise, Türkiye’nin her konuda kendilerine destek verildiğini ifade etti. Sığınmacılardan Musa Abdullah Kaymakam Dr Huzeyfe Citer ve Çadırkent yönetimine teşekkür ederek şunları kaydetti: “ Çadırkentte her türlü hizmeti alıyoruz. Çocuklarımızın aksayan eğitimi için burada okul açılarak bu sorun giderilmeye çalışılıyor. Bizler vatanımız çok özlüyoruz. Ama Türkiye’de bizim vatanımız gibi. Her türlü ihtiyacımız gideriliyor. Çocuklarımızın cahil kalmasını engellemek için Çadırkentte okul açıldı. Bu bizleri çok memnun etti. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere bütün devlet büyüklerini teşekkür ediyorum. Bizleri yaptıkları bu fedakarlığı asla unutmayız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Harran Üniversitesi Aşçıları Yeni Bir Ödül Aldılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com