Advert
Advert
Advert

Viranşehir atamaları skandaldır

Viranşehir atamaları skandaldır
Viranşehir atamaları skandaldır

Günlerdir Şanlıurfa’da ve Viranşehir’de eğitim gündemini meşgul eden “isteğe bağlı yönetici atamasındaki yanlış puan hesaplama skandalı”nı Viranşehir Eğitim Bir-Sen Temsilciliğine sorduk.

 

Öğretmenlerin mağdur edildiğini belirten Aladdin Milli; “27–30 Haziran 2011 tarihleri arasında başvuruları alınan “isteğe bağlı yönetici ataması” maalesef bir skandala dönüşmüştür. Başvuruları alan ilçe komisyonumuz puanları yanlış hesaplamış ve başvuru formları bu şekilde onaylanmıştır. Başvurularda puanlar yanlış hesaplanmış olsa bile atamaların bu form üzerinden değerlendirilmesi veya reddedilmesi gerekirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan komisyon yapılan yanlışlıkları düzelterek değerlendirme yapmış ve geçersiz sayılması gereken başvuruları bu şekilde kabul etmiştir.          

 

Yapılan bu davranış usullere aykırıdır. Bu durumda atanmak istediği yere atanamayan öğretmenlerimiz mağdur duruma düşmüştür.

 

Bu konuda gerek bireysel gerekse sendika bazında girişimlerimizi başlatmış durumdayız ve süreci yakından takip ediyoruz. Temennimiz yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi ve değerlendirmenin yeniden yapılmasıdır” dedi.

bizimgazete63.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan sert açıklama:
Erdoğan'dan sert açıklama: "Racon kesilecekse bizzat ben keserim!"
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu
Başkan Çiftçi, Çevik Kuvvet Projesi ile ilgili konuştu