Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Viranşehir atamaları skandaldır

Viranşehir atamaları skandaldır

Giriş Tarihi: 19 Temmuz 2011 Salı 13:02
Viranşehir atamaları skandaldır

Günlerdir Şanlıurfa’da ve Viranşehir’de eğitim gündemini meşgul eden “isteğe bağlı yönetici atamasındaki yanlış puan hesaplama skandalı”nı Viranşehir Eğitim Bir-Sen Temsilciliğine sorduk.

 

Öğretmenlerin mağdur edildiğini belirten Aladdin Milli; “27–30 Haziran 2011 tarihleri arasında başvuruları alınan “isteğe bağlı yönetici ataması” maalesef bir skandala dönüşmüştür. Başvuruları alan ilçe komisyonumuz puanları yanlış hesaplamış ve başvuru formları bu şekilde onaylanmıştır. Başvurularda puanlar yanlış hesaplanmış olsa bile atamaların bu form üzerinden değerlendirilmesi veya reddedilmesi gerekirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kurulan komisyon yapılan yanlışlıkları düzelterek değerlendirme yapmış ve geçersiz sayılması gereken başvuruları bu şekilde kabul etmiştir.          

 

Yapılan bu davranış usullere aykırıdır. Bu durumda atanmak istediği yere atanamayan öğretmenlerimiz mağdur duruma düşmüştür.

 

Bu konuda gerek bireysel gerekse sendika bazında girişimlerimizi başlatmış durumdayız ve süreci yakından takip ediyoruz. Temennimiz yapılan yanlıştan bir an önce dönülmesi ve değerlendirmenin yeniden yapılmasıdır” dedi.

bizimgazete63.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com