Advert
Advert
Advert

VİRANŞEHİR ADEM SOMA İÇİN MEVLİD OKUTTU

VİRANŞEHİR ADEM SOMA İÇİN MEVLİD OKUTTU
VİRANŞEHİR ADEM SOMA İÇİN MEVLİD OKUTTU


Viranşehir Kaymakamlığına bağlı Aile Destek Merkezi ( ADEM ) tarafından Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen Maden Faciası’nda hayatını kaybeden vatandaşlar için Mevlid verildi.

İlçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan Tepret Cami’sinde verilen mevlide Viranşehir İlçe Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan’ın eşi Zeynep Kotan, İlçe Emniyet Müdürü’nün Eşi Öznur Vardal, İlçe Tabur Komutanı’nın eşi Sevgi Değer, Askerlik Şube Başkanı’nın Eşi Hatice Özen, İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Öner Ağrıdağ’ın eşi Figen Ağrıdağ ve Viranşehir Aile Destek Merkezi Sorumlusu Ayhan Çiçek katıldı.

Saat 13:30’da başlayan Mevlit programında Soma’daki hayatını kaybeden maden işçileri için Cami İmamları tarafından mevlid okundu, dualar edildi.

Okunan dualara amin diyerek mukabele eden bazı vatandaşların göz yaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Okutulan Mevlid hakkında gazeteciler açıklama yapan İlçe Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan’ın Eşi Zeynep Kotan, Açıların tarifsiz ve çok büyük olduğunu söyledi.

Yaşanan Faciayı acı ve endişe içerisinde takip ettiklerini ifade eden Zeynep Kotan,“ Soma’da yaşanan Facia’yı baştan beri acı ve endişe içinde takip ediyoruz. Gözyaşları içinde televizyon ekranlarından umutlu haberler bekledik. Vedat edenlerin sayısı arttıkça kahrolduk. Bir anne olarak üzüntüm çok büyük. Vedat eden işçilerimizin arkada kalan ailelere devletimizin sahip çıkacağına inancım tamdır. Bu sebeple Facia’da hayatını kaybeden Madenci vatandaşlarımıza rahmet, dost ve akrabalarına sabırlar diliyoruz” diye konuştu.

Viranşehir Adem Sorumlusu Ayhan Çiçek ise, milletçe çok üzgün olduklarını ifade ederek, Vefat eden işçilere Allah’tan rahmet, dost ve akrabalarına başsağlığı diledi.

Vefat eden işçilere bu saatten sonra ulaştırabilecekleri tek şeyin sadece dua olduğunu belirten Çiçek,“Bugün Burada yaşamını yitiren Maden işçileri için Mevlid verip dualar okuduk. Allah kabul buyursun”dedi.

Okutulan Mevlidin ardından katılan kadınlara lokum bisküvi dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!