Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Virahşehirlilere müjde! Viranşehir'de endovizyon sistemi devrede!

Virahşehirlilere müjde! Viranşehir'de endovizyon sistemi devrede!

Viranşehir Devlet Hastanesinde endoskopik operasyonlarda kullanılmakta olan endovizyon sistemlerine bir yenisi eklendi. Hastane, son teknoloji Full HD "Endovizyon Sistemi"ni devreye aldı

Giriş Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 11:02
Virahşehirlilere müjde! Viranşehir'de endovizyon sistemi devrede!

Viranşehir Devlet Hastanesi Teknolojik Alt Yapısını Güçlendirmeye Devam Ediyor

Viranşehir Devlet Hastanesinde endoskopik operasyonlarda kullanılmakta olan endovizyon sistemlerine bir yenisi eklendi. Hastanemize son teknoloji Full HD ''Endovizyon Sistemi'' kazandırıldı.

Hastanemizde endovizyon sistemi Üroloji, Ortopedi, Kadın Doğum, KBB ve Genel Cerrahi branşlarına çeşitli ameliyatlarında kullanılmaktadır. Örneğin Genel Cerrahi: Laparoskopik Safra kesesi; Üroloji: Perkütan nefrolitotomi, URS gibi kapalı böbrek taşı operasyonları, TUR-M TUR-P gibi kapalı prostat ve mesane hastalıkları tedavisi; Kadın Doğum: Laparaskopik histerektomi (rahim alınması) vakaları; KBB: Timponoplasti (kulak zarı onarım), Sinüzit ve Ses; Ortopedi; Atroskopi (Menisküs ve çapraz bağ operasyonları) gibi vakalarda kullanılmaktadır.

Viranşehir Devlet Hastanesine Başhekimi Dr İlhan ERKAN; Hastanemizde ilk defa bu cihazla üroloji uzmanımız tarafından üreter taşı ameliyatı ile ortopedi uzmanımız tarafından çapraz bağ ameliyatı gerçekleştirmişlerdir.
”Günümüzde teknolojinin gelişmesine paralel olarak açık operasyon gerektiren hastalıkların tedavisinde minimal invaziv cerrahi tercih edilebilmektedir. Modern cerrahi yaklaşım etkin tedavinin yanı sıra daha hızlı ve daha ağrısız iyileşmeyi ve aynı zamanda estetiğinin korunmasını mümkün kılmaktadır. Endovizyon sistemlerinde ve optiklerdeki gelişmeler sayesinde daha önce açık cerrahi gerektiren durumların yerine bu yöntemin uygulanabilmesi mümkündür. Böylece hastalarda estetik kusur gelişimi önlenmekte ve hastalar kısa sürede iyileşerek, hızla taburcu olabilmektedir.” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com