Advert
Advert
Advert

Vicdansızlar Onu ezdi

Vicdansızlar Onu ezdi
Vicdansızlar Onu ezdi
6 Yıl Önce Rachel'i tankla ezen İsrail, Rachel'in Ezildiği yıldönümünde yeni yeni Rachel'leri ezmek için bu sabah yeniden tanklarını Filistinlilerin üzerine sürdü. Hemde masum Filistinlilerin ve filistin gönüllülerinin üzerinde. bir de filistinliliern şahsında tüm Müslüman'ların üzerine!..
http://balikligol.com/images/news/1231.jpg
Aliene Rachel Corrie ,
10 Nisan 1979 - 16 Mart 2003) ABD'li barış gönüllüsü, Uluslararası Dayanışma Hareketi (International Solidarity Movement) üyesi.
Gazze Şeridi'nde Filistinlilerin evlerini yıkmak üzere harekete geçen bir İsrail buldozerinin önüne çıkmış ve bu buldozer tarafından ezilerek öldürülmüştür.
Evergreen State College'de sanat dersleri alarak eğitim gördü. Üç yıl boyunca gönüllü olarak, ruhsal bozukluğu olan hastalara haftalık ziyaretleri yaptı, destek oldu. Yazar ve sanatçı olmak, barış için çalışmak gibi hedefleri olan Corrie, ABD'nin Irak'ı işgali üzerine; İsrail'in Gazze'de kıyıma girişeceği ve bunun ancak bölgedeki ilgiyi canlı tutmakla engellenebileceğini öngörerek, Gazze'ye uluslararası gözlemci olarak gitmişti. Dünyanın bir çok yerinde Rachel Corrie adına çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi, adına yazılan bir oyun, 2006 yılında Londra Playhouse Theatre'da sahnelendi.
16 Mart 2003′ tarihinde İsrail tanklarına karşı vicdanını siper ederek öldürülen Rachel Corrie'nin hatırasına atfen, Otuzuncu Harf Edebiyat ve Düşünce Dergisi tarafından 16 Mart Tarihi, Dünya Vicdan Günü olarak ilan edilmiştir.
 
"Olmam gereken yerdeyim anne; Filistin'deyim..."
                                                           Rachel Corrie
www.balikligol.com / Aktif Düşünce
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!