Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Veysel Polat, Salih Özcan Ağabeyi Yazdı

Veysel Polat, Salih Özcan Ağabeyi Yazdı

GAP Gündemi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Veysel Polat, Sessiz, mütavazi kişiliğiyle biraz günlük olayların kenarında kalsa da, gözünü yarınlara dikmiş inançlı bir insan olduğunu yazdı.

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2015 Perşembe 12:02
Veysel Polat, Salih Özcan Ağabeyi Yazdı

Üniversite yıllarında ismini duyduğu Salih Özcan Ağabeyile tanışmasını yazan Veysel polat; "Ömrünü İslam'a ve Müslümanların birlik ve beraberliği, yardımlaşması ve ortaklaşmasına adamış, bu yolda bütün Türkiye ve İslam ümmetine ciddi katkılar sağlamış bahtiyar bir Müslüman, güzel bir insan, hayırlı bir hemşehrimiz Salih Özcan.." diye tarif etti.


İŞTE O YAZI!..

İlk olarak 1985, üniversite yıllarımda ismini duydum Salih Özcan'ın. İstanbul'da ikamet ediyordu. Kurduğu eğitim vakfı başta olmak üzere, yayınevi ve FFK'nın yönetimiyle ilgileniyordu.

Daha sonra yeğenleri Cemil ve Ahmet Özcan'larla tanıştık. Hilal Yayınevi'ne bakıyorlardı. Hilal ve FEY için birlikte kitap - ajans çalışmalarımız oldu. Her ikisi de S.Arabistan'da okumuş, Amcalarının terbiyesi ile terbiye olmuş, kendi kendilerini İslam'a ve ilme adamış güzel insanlardı.

Ahmet Abi'yi geçtiğimiz yıllarda Rabbimize uğurladık.

Cemil abi, uzun yıllardan sonra Salih Amca'nın cenaze namazını kıldırıyordu..
Ahmet - Cemil Özcan'la mesaili yıllardan ısınmıştım Salih Amca'ya..

Bediüzzaman'ın gözde ve hatırı sayılır öğrencilerinden biriydi. Hilal dergisi ve Hilal Yayınevi'nin kurucusuydu. Bitme noktasına gelmiş Türkiye'deki İslami düşünce ve fikir hareketinin yeniden filizlenmesi, Kahire-Beyrut-İslamabad ve Avrupa'daki Müslüman hareket ve fikir adamlarıyla tanışma yolunda önemli tercüme ve tanışmalara vesile oldu.

MSP'den Eski Urfa milletvekiliydi. Suudi Arabistan ve Kraliyet ailesiyle yakın ve çok özel ilişkileri vardı. Türkiye - S.Arabistan ilişkilerinin gelişmesinde özel bir katkısı ve önderliği vardı. Türkiye'ye faizsiz bankacılığın gelmesi, yine Arap sermaye ve yatırımlarının Türkiye'ye girişinde öncü ve özel katkı sahibiydi.

Arap ve İslam aleminde, Türkiye'nin tanınan ve sevilen bir insanıydı. Birçok İslam Alimi, diplomatı, siyaset adımı ve iş adamı O'nun aracılığıyla Türkiye ile tanışmış, Türkiye'ye gelmiş ve muhataplarıyla buluşmuştur.

Sessiz, mütavazi kişiliğiyle biraz günlük olayların kenarında kalsa da, gözünü yarınlara dikmiş inançlı bir insan Salih Özcan.. Siyaset ve ekonominin önemli isimlerinden birisi olsa da, gönlünü ve çabalarını fikir ve eğitim alanından koparmamış. Akrabaları ve Urfalı hemşehrileri başta olmak üzere birçok Türk öğrencinin Arabistan'da üniversite eğitimi görmesini sağlamış, kuruluşuna öncülük ettiği FEY vakfı aracılığıyla da Arapça dil öğretimi ve Arap kültürünün Türkiye'de bilinmesi için çaba sarfetmiştir.

Ömrünü İslam'a ve Müslümanların birlik ve beraberliği, yardımlaşması ve ortaklaşmasına adamış, bu yolda bütün Türkiye ve İslam ümmetine ciddi katkılar sağlamış bahtiyar bir Müslüman, güzel bir insan, hayırlı bir hemşehrimiz Salih Özcan..

Cenazesi de hayatı gibiydi.. O'nu uğurlayanlar, O'nu tanıyan insanlardı. İlim ve fikir adamları, toplum kuruluşu temsilcileri, duyarlı dava sahibleri, öğrencileri, idari ve siyasi makam sahipleri, ailesi ve hemşehrileri duayla, tekbirle ve teşekkürle uğurladı..

Yapımına İslam Kalkınma Bankası aracılığıyla katkı sunduğu Urfa içme suyu arıtma tesisleri en az 50 yıl daha Urfa'ya yetecek. Türkiye ile İslam aleminde kurmuş olduğu köprüler, bugün çok daha sağlam ve büyük ilişkiler ve kurumsal bir alt yapıya sahip. İleride inşallah daha da gelişip tamamlanacak. Kurslarında yetişen ve eğitimlerinde katkı sahibi olduğu binlerce genç var arkasında..

Unutulmaması gereken, örnek ve bereketli bir hayatı oldu..
Rahmet ve duayla Salih Amca..

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!..

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com