Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Veteriner Fakültesi Yeni Öğretim Yılına Başladı

Veteriner Fakültesi Yeni Öğretim Yılına Başladı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Eyyübiye Yerleşkesinde düzenlenen açılış programıyla 2016-2017 öğretim yılına başladı.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2016 Pazartesi 15:42
Veteriner Fakültesi Yeni Öğretim Yılına BaşladıVeteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda yapılan program 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Veteriner Fakültesi`nin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Hollanda’nın nüfusu 14 milyon, Danimarka’nın 5 milyon, Yunanistan’ın 5 milyon, ülkemizde ortaöğretime başlayan öğrenci sayısı 19 milyondur. Bu gençlerimize kaliteli eğitim vermek bizim üzerimize vazifedir. Üniversite yönetimiz ve hocalar olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirdiğimize inanıyorum. Bazen bizim dışımızda birtakım mihraklar, zihinleri saf olan gençlerimizi kirli emellerine alet etmek istiyorlar. Bu genç nüfusumuza göz dikenler var. Bu konuda uyanık olmamız lazım“ dedi.
Veteriner Fakültesini tercih eden öğrencilere yeni öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Avcı; “İnsanların sağlıklı bir şekilde beslenmesinde vazgeçilmez olan hayvansal besinlerin yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Dünya nüfusundaki artışa bağlı olarak hayvansal ürünlere olan talep artışı hayvan sayısının ve hayvan başına düşen üretimin artmasını zorunlu kılmaktadır. Üretimle beraber kaliteyi de arttırmamız lazım. Vatandaşlarımıza sağlıklı gıda yollarını göstermemiz gerekiyor. Bunu sağlayacak en önemli görevliler veterinerlerdir. Bu yüzden siz öğrencilerimizin yükü ağırdır. Burada göreceğiniz eğitimlerle her türlü zorlu koşulda bile vazife yapacağınıza inancım tamdır ” dedi.
Açılış programına Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, Genel Sekreter Yardımcısı Müslüm Açıkel, fakülte öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Doç.Dr. Ayşe Menteş Gürler tarafından verilen ilk ders, fakülteyi ilk üç sırada tercih eden öğrencilere beyaz önlük ve unvanları yükselen öğretim üyelerine cübbe giydirme merasimlerinin ardından tören, verilen kokteylle sona erdi.

 

YORUMLAR
  • yorum2016-10-04 19:19:40ayse

    Çok doğru veteriner öğrenciler atandı da yeni bi fakülte daha açıldı . Önce bu bostaki Veterinerler atansin ki yeni öğrencilere gerek duyulsun. Yoksa tüm memleket boşta kalan veteriner ler le dolu olacak

  • yorum2016-10-04 12:04:46mehmet

    hayvansal ürünler cesede yönelik bitkisel ürünler beyine yönelik dir insanları ona göre bilgilendirelim.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Müdür Veysel Tipoğlu çağrıya sessiz kalmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com