Advert
Advert
Advert

Veteriner Fakültesi Yeni Öğretim Yılına Başladı

Harran Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Eyyübiye Yerleşkesinde düzenlenen açılış programıyla 2016-2017 öğretim yılına başladı.

Veteriner Fakültesi Yeni Öğretim Yılına Başladı
Veteriner Fakültesi Yeni Öğretim Yılına BaşladıVeteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonunda yapılan program 15 Temmuz şehitleri için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
Veteriner Fakültesi`nin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ramazan Taşaltın; “Hollanda’nın nüfusu 14 milyon, Danimarka’nın 5 milyon, Yunanistan’ın 5 milyon, ülkemizde ortaöğretime başlayan öğrenci sayısı 19 milyondur. Bu gençlerimize kaliteli eğitim vermek bizim üzerimize vazifedir. Üniversite yönetimiz ve hocalar olarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirdiğimize inanıyorum. Bazen bizim dışımızda birtakım mihraklar, zihinleri saf olan gençlerimizi kirli emellerine alet etmek istiyorlar. Bu genç nüfusumuza göz dikenler var. Bu konuda uyanık olmamız lazım“ dedi.
Veteriner Fakültesini tercih eden öğrencilere yeni öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Avcı; “İnsanların sağlıklı bir şekilde beslenmesinde vazgeçilmez olan hayvansal besinlerin yeri ve önemi tartışılmaz bir gerçektir. Dünya nüfusundaki artışa bağlı olarak hayvansal ürünlere olan talep artışı hayvan sayısının ve hayvan başına düşen üretimin artmasını zorunlu kılmaktadır. Üretimle beraber kaliteyi de arttırmamız lazım. Vatandaşlarımıza sağlıklı gıda yollarını göstermemiz gerekiyor. Bunu sağlayacak en önemli görevliler veterinerlerdir. Bu yüzden siz öğrencilerimizin yükü ağırdır. Burada göreceğiniz eğitimlerle her türlü zorlu koşulda bile vazife yapacağınıza inancım tamdır ” dedi.
Açılış programına Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Sarıışık, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, Genel Sekreter Yardımcısı Müslüm Açıkel, fakülte öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Doç.Dr. Ayşe Menteş Gürler tarafından verilen ilk ders, fakülteyi ilk üç sırada tercih eden öğrencilere beyaz önlük ve unvanları yükselen öğretim üyelerine cübbe giydirme merasimlerinin ardından tören, verilen kokteylle sona erdi.

 

Veteriner Fakültesi Mehmet Akif Ersoy konferans salonu İstiklal Marşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ayse     2016-10-04 Çok doğru veteriner öğrenciler atandı da yeni bi fakülte daha açıldı . Önce bu bostaki Veterinerler atansin ki yeni öğrencilere gerek duyulsun. Yoksa tüm memleket boşta kalan veteriner ler le dolu olacak
mehmet     2016-10-04 hayvansal ürünler cesede yönelik bitkisel ürünler beyine yönelik dir insanları ona göre bilgilendirelim.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu