Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Vergi mükelleflerine E-Tebligat' semineri verildi

Vergi mükelleflerine E-Tebligat' semineri verildi

Siirt'teki vergi mükellefleri, Siirt Vergi Dairesi tarafından Elektronik Tebligat (E-Tebligat) uygulaması hakkında bilgilendirildi.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2015 Pazartesi 11:20
Vergi mükelleflerine E-Tebligat' semineri verildi

Siirt Vergi Dairesi tarafından, Elektronik Tebligat (E-Tebligat) uygulaması hakkında vergi mükelleflerine bilgilendirme semineri verildi.

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen seminerde, Vergi Dairesi Müdürü Sait Orulluoğlu, Gelir Müdürü Zekayi Çelik ve Vergi Dairesi Müdür Yardımcısı Vedat İş, e- Tebligat, e-defter ve e-fatura uygulamalarının kapsamları ve işleyişleri hakkında bilgiler verdi.

1 Ocak 2016 tarihinden itibaren E-Tebligat uygulamasına geçileceğini belirten Vergi Dairesi Müdürü Sait Orulluoğlu, elektronik tebligatın, tebliği gereken belgelerin, E-Tebligat sistemi ile mükelleflerin elektronik adreslerine tebliğ edilmesi olduğunu belirtti.

Elektronik tebligatın, fiziki ortamda yapılan tebligatla aynı sonucu doğurduğunu belirten Orulluoğlu, “E-Tebligat başvurusunu, mükelleflerimiz, bizzat kendisi veya kanuni temsilcisi aracılığıyla yapabileceği gibi E-Tebligat ile ilgili işlemleri yapmak üzere özel yetki içeren noterden alınmış vekâletnameyle vekili aracılığı ile de yapılabilir. E-Tebligat başvurusu yapıldığında ve E-Tebligat gönderildiğinde Elektronik Tebligat Talep Bildiriminde belirtilen telefon numarasına SMS yoluyla ve/veya bildirilen e-posta adresine mail yolu ile bilgilendirme yapılır." dedi.

Vergi mükelleflerinin mutlaka şifre ve parola alması gerektiğini belirten Orulluoğlu, "E-Tebligat sistemi ile gönderilen belgeler, mükellefin elektronik ortamdaki adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda tebliğ edilmiş sayılır." şeklinde konuştu. (Muhammed Dayan - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com