Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Verem Savaş Dispanseri Tabipliği 25 hastaya hizmet veriyor

Verem Savaş Dispanseri Tabipliği 25 hastaya hizmet veriyor

Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Verem Savaş Dispanseri Tabipliği Bitlis ve ilçelerinde 25 hastaya hizmet verdiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 1 Eylül 2015 Salı 21:01
Verem Savaş Dispanseri Tabipliği 25 hastaya hizmet veriyor

Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Verem Savaş Dispanseri Tabipliği Bitlis ve ilçelerinde 25 hastaya hizmet verdiğini bildirdi. 

Verem Savaş Dispanseri Tabipliği sorumlusu Dr. Muhammet Can Aydın, yaptığı açıklamada 25 hastaya hizmet verdiklerini söyledi.

“Hastalarımızın tedavileri ücretsiz yapılmaktadır”

Akciğer vereminin hava yoluyla bulaştığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu: “Yaklaşık 10 aydır Verem Savaş Dispanseri Tabipliği’nde çalışıyorum. Bitlis, ilçe ve köylerindeki Verem hastalarına dispanserimizde hizmet vermekteyiz. Şu anda dispanserimize bağlı olup tedavi alan 25 hastamız var. Hastalarımızın tedavileri ücretsiz yapılmaktadır. Hastalarımız tedavi süresince en az ayda bir defa kontrol muayenesine gelmelidir. Hastaların ilaçlarını biz veriyoruz.” dedi.

“Verem hastalığı tedavi edilebilen bir hastalıktır”

Halk arasında ince hastalık olarak da bilinen verem hastalığının tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu vurgulayan Aydın, “Verem hastalığı solunum yoluyla bulaşmaktadır. Hasta kişi öksürme ile havaya verem mikrobunu barındıran gözle görülemeyecek küçük damlacıklar yayar ve bu mikrop solunum yoluyla vücuda alınarak bulaşır. Vatandaşlarımız dispanserimize, aile hekimlerine ya da bir göğüs hastalıkları uzmanına başvurabilirler.” diye konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Olan yine Şanlıurfalılara oluyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com