Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Velilere seçmeli ders uyarısı

Velilere seçmeli ders uyarısı

Ortaokul ve liselerde seçmeli derslerin belirlenmesi ve özellikle 4. ve 8. sınıfta okuyan öğrencinizin seçmeli ders başvurusundaki son tarih 19 Şubat 2016 olduğunu söyleyen Önder Şanlıurfa İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Abdurrahman KIRIKÇI, velileri uyardı.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2016 Pazartesi 16:12
Velilere seçmeli ders uyarısı

Önder Şanlıurfa İmam Hatipliler Derneği İl Başkanı Abdurrahman KIRIKÇI Kıymetli Veliler; Ortaokul ve liselerde seçmeli derslerin belirlenmesi ve özellikle 4. ve 8. sınıfta okuyan öğrencinizin seçmeli ders başvurusundaki son tarih 19 Şubat 2016’dır. Öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim, temel dini bilgileri, Efendimizin hayatını içeren dersleri alabilmeleri için son başvuru tarihini kaçırmamalıyız” dedi.
Abdurrahman KIRIKÇI; açıklamasında ayrıca şu ifadelere yer verdi:
"İyi bilinmektedir ki İmam Hatipler olarak bizlerin temel hedefi; manevi olarak donanımlı ahlaki seciyeleri yüksek, teknik ve teknolojik açıdan iyi yetişmiş ümmetin geleceğine sahip çıkmayı kendine dert edinmiş dindar nesiller yetiştirmektir. Bu sebeple Kur’anla irtibatı olan, onu okuyan ve peygamberini tanıyan bir nesil inşa etme gayretindeyiz. Zira çok iyi biliyoruz ki bir toplumda barışın ve kardeşliğin inşasında, adalet ve vicdanın söz sahibi olmasında, bir neslin yüreğinde saygı ve sevginin hakim olmasında, çevreye ve topluma karşı hassasiyetlerinin gelişmesinde maneviyat en temel unsurdur. Bu yüzden biz yeni neslin kitabımız olan kuranı ve peygamberimiz Hz. Muhammedi (S.A.V.) tanıması oldukça önemlidir. Bu kapsamda ortaokul ve liselerde Kur’an-ı Kerim, Peygamber Efendimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler seçmeli ders olarak okutulmaya başlanmıştır. Bütün bunlar önemli kazanımlardır ve elde edilen kazanımların yeniden kaybedilmesini istemiyoruz.’’ dedi.
Bu bağlamda çok değerli gençlerimizin velilerine sesleniyoruz.!
Tüm ortaokul ve liselerimizde, öğrenci velilerimizin 19 Şubat 2016 tarihine kadar seçmeli derslerin seçim tercihlerini bir dilekçeyle yaparak okul idarelerine teslim etmeleri gerekmektedir. Bu konuda velilerimizin duyarlılık ortaya koyarak okul idarelerine gidip bu konuda müracaatlarını yapmalarını altını çizerek hatırlatıyoruz. Gençlerimizin geleceklerini inşa edecek, onların şekillenmelerini sağlayacak, onları gelecekte bir çok yanlışlıktan ve gayrı ahlaki tehlikelerden koruyacak Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Hz. Muhammedin Hayatı derslerini, seçmeli ders olarak tercih etmelerini tavsiye ediyoruz.
Sayın Velilerimize, seçmeli ders tercihi sırasında, okulumuzda seçmeli derslerde ‘’Kur’an-ı Kerim ve Hz. Muhammedin hayatı dersleri’’ yoktur veya bu dersleri verecek öğretmenimiz yoktur gibi bahane ve telkinlere itibar etmemelerini, böyle bir telkinle karşılaşmaları durumlarında, bize veya Milli Eğitim yetkililerine bu durumu bildirmelerini hatırlatmak istiyorum.
Dinini bilen, Peygamberini seven bir nesil için, haydi veliler çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım.
www.balikligol.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Okul Servislerine ‘Korsan’ baskını

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com