Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat VEKİLLERDEN REHBERLERE TAM DESTEK

VEKİLLERDEN REHBERLERE TAM DESTEK

Konu hakkında bir açıklama yapan ŞURED (Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği) Başkanı ve TUREB İcra Kurulu Üyesi Kamil TÜRKMEN

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2012 Pazartesi 19:56
VEKİLLERDEN REHBERLERE TAM DESTEK

“Ankara’da Mecliste milletvekillerimizi ziyaret edip odamızın kuruluş sürecinde desteklerini talep ettik GAP Bölgesinde ve merkezi Şanlıurfa olan bu odamızın kurulması Turizm noktasındaki önemli bir eksikliği giderecektir. Turizmin konuşulduğu her platformda Meslek odası olarak yerini alacaktır. Sağolsunlar Sayın vekillerimiz Halil Özcan ve Mehmet Akyürek ve A.Emin Önen, Mahmut Kaçar ve diğer vekillerimiz Bakanlık nezdinde yapmış olduğumuz bu müracaatın sonuçlanması yönünde çaba sarf edeceklerini beyan ettiler. Kendilerine camiamız adına teşekkürlerimiz sunuyorum.”dedi Milletvekilleri sayın Özcan ve Akyürek ‘te sayın Türkmen’in çabalarını takdir ettiklerini ve desteklediklerini odanın kuruluş dilekçeleri ile beraber bakanlıkta bu işin takipçisi olacaklarını belirterek en kısa sürede GAP Rehberler Odası Şanlıurfa da kurulacaktır dediler.

Bilindiği üzere 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu 22 Haziran 2012 tarih ve 28331 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bölgemizdeki Rehberlik hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi ve denetlenebilmesi açısından, Mardin, Diyarbakır Adıyaman ve Bakanlığın tespit edeceği diğer illeri kapsayan bölgesel GAP Rehberler Odasının Şanlıurfa’da kurulması için hususunda Kültür ve Turizm Bakanlığımıza başvuruda bulunulmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com