Advert
Advert
Advert

VEKİLLERDEN REHBERLERE TAM DESTEK

Konu hakkında bir açıklama yapan ŞURED (Şanlıurfa Profesyonel Turist Rehberleri Derneği) Başkanı ve TUREB İcra Kurulu Üyesi Kamil TÜRKMEN

VEKİLLERDEN REHBERLERE TAM DESTEK
VEKİLLERDEN REHBERLERE TAM DESTEK

“Ankara’da Mecliste milletvekillerimizi ziyaret edip odamızın kuruluş sürecinde desteklerini talep ettik GAP Bölgesinde ve merkezi Şanlıurfa olan bu odamızın kurulması Turizm noktasındaki önemli bir eksikliği giderecektir. Turizmin konuşulduğu her platformda Meslek odası olarak yerini alacaktır. Sağolsunlar Sayın vekillerimiz Halil Özcan ve Mehmet Akyürek ve A.Emin Önen, Mahmut Kaçar ve diğer vekillerimiz Bakanlık nezdinde yapmış olduğumuz bu müracaatın sonuçlanması yönünde çaba sarf edeceklerini beyan ettiler. Kendilerine camiamız adına teşekkürlerimiz sunuyorum.”dedi Milletvekilleri sayın Özcan ve Akyürek ‘te sayın Türkmen’in çabalarını takdir ettiklerini ve desteklediklerini odanın kuruluş dilekçeleri ile beraber bakanlıkta bu işin takipçisi olacaklarını belirterek en kısa sürede GAP Rehberler Odası Şanlıurfa da kurulacaktır dediler.

Bilindiği üzere 6326 sayılı Turist Rehberliği Meslek Kanunu 22 Haziran 2012 tarih ve 28331 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bölgemizdeki Rehberlik hizmetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi ve denetlenebilmesi açısından, Mardin, Diyarbakır Adıyaman ve Bakanlığın tespit edeceği diğer illeri kapsayan bölgesel GAP Rehberler Odasının Şanlıurfa’da kurulması için hususunda Kültür ve Turizm Bakanlığımıza başvuruda bulunulmuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu