Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Vekil Yahya Akman, Deniz Feneri yardım kolisini taşıdı VİDEO

Vekil Yahya Akman, Deniz Feneri yardım kolisini taşıdı VİDEO

Deniz Fener Deneği Ramazan dolaysıyla Şanlıurfa’da kalan 3000 Suriyeli ve Şanlıurfalı Ailelere Gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2013 Perşembe 15:35
Vekil Yahya Akman, Deniz Feneri yardım kolisini taşıdı VİDEO

Deniz Fener Deneği Ramazan dolaysıyla Şanlıurfa’da kalan  3000 Suriyeli veŞanlıurfalı  Ailelere  Gıda ve  temizlik malzemesi yardımı yapıldı.

Deniz Feneri Evren sanayi sitesindeki depolardan gıda ve temizlik malzemesi kolileri araçlarca yüklenerek Şanlıurfa’da yardıma muhtaç 3000 aileye dağıtıldı. Yardım dağıtımında Deniz feneri dernek sorumlusu Osman Gerem, Yusuf Mert, Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman, Belediye Başkan yardımcısı Mahmut Kırıkçı, AK Parti İl Yönetimindne Mehmet Karadağ, Mahmut Uğurlu, Belediye Meclis Üyesi Mehmet EMin İfşaa katıldı.
Dernek sorumlusu Osman Gerem, yaptığı açıklamada,   "Ülkelerinden kaçmak zorunda kalan Suriyeli kardeşlerimize yönelik yardım kampanyası başlattık. Bu kapsamda 10 bin aileye 30 bin yardım paketi hazırlandı. Bu kampanyanın startını da Şanlıurfa'da verdik. Bugün 3 bin aileye bu yardım paketlerini dağıtıyoruz. Derneğimiz ayrıca Gaziantep, Hatay ve Kilis'te yaşayan Suriyeli ailelere aynı şekilde yardımda bulunacak. Emeği geçenlere teşekkür ederiz" dedi. Yardımların dağıtılmasına yardımcı olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yahya Akman ise Deniz Feneri'nin sadece iyilik yapmak için bu yola girdiğini ve yıllardır tüm dünyada ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmaya çalıştığını söyledi. Derneğin yardımseverlerle muhtaç durumdaki insanlar arasında bir köprü görevi gördüğünü anlatan Akman, şunları kaydetti: "Bizim sosyal dokumuzun temelini yardımlaşma, zekat ve sadaka oluşturmaktadır. Ülkemizde de yoksul insanlar var ama yıllardır fakir insanlarımıza ulaşan, bütün toplum adına iş yapan kuruluşlarımız da var. Urfa'nın son 3 yıldır yükü ağır, sadece kendi fakirlerimize yardım etmenin dışında aynı zamanda Suriye'den hicret etmek zorunda kalan insanları da kucaklamak zorundayız. Deniz Feneri gibi yardım kuruluşlarımız da bu insanların sıkıntılarını gidermek için çabalıyor. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi. Araçlara yüklenen yardım kolileri, Milletvekili Yahya Akman ve Osman Gerem tarafından, Şanlıurfa’da kalan Suriyeli ve Şanlıurfalı yardıma muhtaç ailelere dağıtıldı.

Haber: Ömer ASLAN / www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Osman Baydemir HDP’nin yeni parti sözcüsü oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com