Advert
Advert
Advert

Vekil KCK protestosu için gazeteci oldu

BDP Milletvekili İbrahim Binici Ve BDP İl Başkanı Fatma İzol Hilvan İlçesinde Gazeteci Oldular Biri Milletvekili fotoğraf makinasını aldı İl Başkanı Fatma İzol İse kamerayı aldı vekile soru sordu

Vekil KCK protestosu için gazeteci oldu
Vekil KCK protestosu için gazeteci oldu
Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde bugün yakalanan 38 gazeteciyi protesto etmek için Hilvan ilçesinde sokaklarda BDP Şanlıurfa milletvekili İbrahim Binici ve BDP Şanlıurfa il başkanı Fatma İzol, iki gazetecinin kamera ve fotoğraf makinesini alarak ilçenin sorunlarını ve Türkiye gündemni vatandaşa sordular .

BDP il başkanı Fatma İzol kameraman oldu, BDP Şanlıurfa milletvekili İbrahim biniciye soru sordu yakalanan gazetecileri ile ilgili acıkılama yapar mısınız? dedi. Milletvekil Binici ise: "Biz bugün yakalanan 38 gazeteciyi protesto ediyoruz  Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri bakanı Sayın Naim Şahin'e sesleniyorum, Gazetecileri yakalayıp içeri atmaktan bırakın artık bizde gazetecilerin yedekleri olarak sokaklardayız halkımızla beraberiz sorunlarını dinliyoruz gazeteci olarak. biz basının yalnız olmadığını basının önemli bir rolü olduğunu ifade ederek demokratik özgür basının  susturamazlar. Kürt halkının yayın kolu olan DİHA, Özgür Gündem ve Azadi Velat çalışanlarını yakalanmasını protesto ediyorum biz buradayız gelip bizi de alsınlar dedi. Bir an önce basın çalışanlarının bırakılmasını diliyorum" dedi.Milletvekili İbrahim binici bol bol vatandaşın fotoğrafını çekerek onların sorunlarını dinledi. Bir anda kendini kaptıran vekilin BDP Hilvan İlçe Başkanı Mükri Vakar, BDP il başkanı Fatma İzol ve partililer Özgür Gündem ve Azadi Velat gazetelerini vatandaşlara dağıttılar .


Abdullah Yiğit / Ufukturu.net
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!