Advert
Advert
Advert

Vekil adayı Bağlı, basınla buluştu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, kentte görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerle bir araya gelip Şanlıurfa ve ülke gündemini değerlendirdi.

Vekil adayı Bağlı, basınla buluştu
Vekil adayı Bağlı, basınla buluştu

Çözüm sürecinin başarıya ulaşması halinde bölgenin turizm açısından da gelişeceğine dikkat çeken Bağlı, ‘Amacımız Halfeti'yi her açıdan turizmin içine almaktır. Su sporlarından tutun da doğa yürüyüşlerine kadar her türlü etkinliği buraya çekmek için canla başla çalışacağız’ dedi.

Sohbet havasında geçen değerlendirme toplantısında konuşan Prof. Dr. Mazhar Bağlı, seçim çalışmalarına yoğun bir tempoda devam ettiklerini söyledi.

 

Bütün ilçeleri dolaştığını ancak ağırlıklı olarak Bozova ve Halfeti bölgesinde seçim çalışmaları yürüttüklerini aktaran Bağlı, özellikle bu bölgeyi seçtiğini ifade etti.

Bozova ve Halfeti'ye bağlı bütün Mahalleleri gezip halkın taleplerini dinlediklerini vurgulayan Bağlı, güzel ve olumlu tepkilerle karşılaştıklarını aktardı.

 

HALFETİ DÜNYA TURİZMİNE AÇILACAK

 

Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Halfeti ve Bozova'nın turizm bakımından son yıllarda büyük ivme kazandığını ancak tanıtım noktasında bazı eksikliklerin bulunduğuna dikkat çekti.

Seçilmesi halinde Halfeti'nin ilk defa doğrudan parlamentoda temsil edileceğinin hatırlatan Bağlı, şunları kaydetti:

"Bölgede yaşanan etnik köken, Din ve inanç ve Barış süreci sorunlarını hep birlikte bir takım çözümler üretmek adına karşılıklı oturup sorunu çözmek gerektiğini düşünüyorum. Akademisyen ve Mimar profesör birçok arkadaşımı Halfeti'ye davet ettim. Onlarla beraber bölgeyi karış karış gezdik ve yapılması gerekenleri tek tek listeledik. Halfeti'yi dünya turizmine kazandırmak için yoğun bir çalışma sürecim geçirdik."

 

Halfeti'deki turizm çalışması kapsamında ilk olarak restorant işletmecileri ile bir araya gelip fikir alışverişinde bulunduklarını söyleyen Bağlı, şöyle devam etti:

" Halfeti'nin doğal ve estetik yapısını  değiştirmeden bir takım yeni düzenlemeler yapacağız. Amacımız Halfeti'yi her açıdan turizmin içine almaktır. Su sporlarından tutun da doğa yürüyüşlerine kadar her türlü etkinliği buraya çekmek için canla başla çalışacağız."

 

TÜM GÜZELLİKLER ÇÖZÜM SÜRECİ İLE ORTAYA ÇIKIYOR

 

Toplantıda çözüm sürecine de değinen Mazhar Bağlı, Türkiye'deki bütün sosyo - kültürel güzelliklerin çözüm süreci ortaya çıktığını ifade etti.

Esnaftan çiftçiye herkesin çözüm sürecinden karlı çıkacağını belirten Bağlı, şunları söyledi:

"Yıllardır korku dolan dağlarımız artık sporların yapıldığı pikniklerin yapıldığı alanlara dönüştü. Bundan daha güzel bir manzara olabilir mi. Kan ve gözyaşı hiç kimseye fayda getirmez aksine götürür. Bakınız bir yerin kalkınması ancak oraya ciddi yatırımların yapılması ile mümkündür. Huzurun barışın bulunduğu yerde yatırımlar artar. Dünya çapında bir firma gelip Şanlıurfa'da Halfeti'de bir işletmeci açtığı zaman bundan Urfalı Halfetili kardeşlerimiz kardeşlerimiz kazanacak. Bakın Doğu ve Güneydoğu'ya çözüm süreci ile çok ciddi yatırımlar yapıldı ve bu yatırımlar gittikçe artıyor. İnşallah bizler her kesimden bu sürece tam destek verirsen kazanan biz olacağız."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı