Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Vefat edenler anonsla duyurulsun"

"Vefat edenler anonsla duyurulsun"

Kızıltepe İlçe Müftülüğüne atanan Masum Taşçı'yı ziyaret eden Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı, ilçede vefat edenler için merkezi sistemle Türkçe ve Kürtçe sesli anons yapılmasını istedi.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2014 Perşembe 09:34

Ziyarete Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, Teşkilat Başkanı Veysi Güç, Genel Sekreter İbrahim Aydın ve Yönetim Kurulu üyesi Menduh Kavan, Kızıltepe İlçe Müftülüğüne atanan Masum Taşçı’yı Makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. Öter, ilçede vefat edenler için camilerden sesli anons yapılması talebinde bulundu.

Daha sonra Müftü Taşçı’dan, ilçede vefat edenler için camilerden sesli anons yapılması talebinde bulunan Federasyon Başkanı Mehmet Şerif Öter, “Kızıltepe nüfus bakımından mega bir ilçe haline gelmiş, birçok ilden daha fazla nüfusa sahip ve çok geniş bir alana yayılmış durumda kültürümüzde önemli bir yere sahip olan taziyelerimizi bazen duyamayabiliyoruz.  Herkes burada birbirini tanıyor, taziye, başsağlığı ziyaretleri bölgenin temel geleneğidir. Bugünkü ziyaretimiz vesilesiyle çok önceden de arzu edilip istenen bir dileğimizde ilçede vefat edenler için tıpkı Mardin’de olduğu gibi Diyanete bağlı camilerimizin merkezi ses sistemiyle olduğu gibi Türkçe ve Kürtçe anons yoluyla duyurulmasını talep ediyoruz.” temennisinde bulundu.

İlçe Müftüsü Masum Taşçı ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek MTDF yönetimine teşekkür etti. Müftü Taşçı, vefat eden vatandaşların merkezi ses sistemle duyurulması konusundaki talebi il müftülüğüne ileteceklerini ve konuyla yakından ilgileneceğini söyledi.  (Mehmet Aslan - İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com