Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Vefa-Der yardım faaliyetlerine devam ediyor

Vefa-Der yardım faaliyetlerine devam ediyor

Umut Kervanı Platformuna üyesi Vefa-Der, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde fakir ve muhtaç ailelere yönelik yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Giriş Tarihi: 30 Ekim 2015 Cuma 18:56
Vefa-Der yardım faaliyetlerine devam ediyor

Bismil ilçesinde yaptığı yardımlarla tanınan Umut Kervanı Platformuna üye Vefa-Der, her ay düzenli olarak dağıttığı yardımlarına bu ay da devam ederek, ilçede aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 25 muhtaç aileye gıda yardımında bulundu.

Yardım faaliyetleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Vefa-Der Yardım Komisyonu Başkanı Medeni İpek, “Her ay yaptığımız gibi, bu ay da 25 fakir ailemize gıda yardımında bulunduk. Bu ailelerin içinde Suriyeli aileler de var. Bir hayırseverin bize verdiği bir televizyonu da Suriyeli bir aileye verdik. Yardım ettiğimiz aileler yerinde tespit etiğimiz birinci derece muhtaç ailelerdir. Bu ailelerimiz bazıları çok zor şartlar altında geçimlerini sağlıyor, bizim verdiğimiz yardımlarla hayata tutunmaya çalışıyorlar.” dedi

Kuruldukları günden beri hayırseverlerin yaptıkları yardımları, zenginle fakir arasında köprü vazifesi görerek, her ay muhtaç ailelere yardımlarda bulunduklarını belirten İpek, “Bölgemizde oluşan olaylardan dolayı biz daha önce 35-40 aileye yardım ulaştırırken şu an 25 aileye indik. Bunun sebebi de bu halkın maslahatını düşünmeyen ve bu halka zarar vermekten başka bir şey yapmayan söz de kendilerini bu halkın sahibi olarak lanse edenler yüzünden oldu.” diye konuştu.

İpek, son olarak şöyle konuştu: “Bu konuda hayırseverlerden yardımlarının devamını bekliyoruz. 25 aile değil daha fazla aile yardıma muhtaç durumdadır. Bundan dolayı daha çok yardımın yapılması gerekir.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com