Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem VEDAŞ'tan elektrik kesintileri ile ilgili açıklama

VEDAŞ'tan elektrik kesintileri ile ilgili açıklama

Van'da sık sık yaşanan elektrik kesintileri ile ilgili yazılı bir açıklama yapan VEDAŞ, elektrik kesintilerinin ilde devam eden çalışmalardan kaynaklandığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 13:24
VEDAŞ'tan elektrik kesintileri ile ilgili açıklama

Açıklamada ilde 2011’de yaşanan depremlerden olumsuz yönde etkilenen elektrik alt yapısının yüzde 70’nin yenilendiği ifade edilerek, yüzde 30’luk kısımda ise çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

Son zamanlarda sık sık yaşanan elektrik kesintileri ile gündeme gelen VEDAŞ, konuya ilişki yazılı bir açıklama yaparak yaşanan elektrik kesintilerinin nedenlerini açıkladı. 

Elektrik kesintilerinin tek sebebi çalışmalar mı?

2015 yılı yatırım planları doğrultusunda şebeke yenileme çalışmalarının devam ettiği ifade edilen açıklamada, “Van Merkezde kapsamlı bir şebeke yenileme çalışması yapılarak çağın gereklerinin Van iline kazandırılması amaçlanmaktadır. Yapılan çalışmaların bitmesinin ardından birçok mahalle, cadde ve sokakta havai hatlar yer altına alınarak büyükşehir olan Van ili şehir merkezinin kent estetiğine katkıda bulunulacak ve eski şebekelerden kaynaklanan arızalar da minimize edilmiş olacaktır. Bu mahalle ve caddelerden; Maraş Caddesinde çalışmalar tamamlanmış, 2 Nisan Caddesi, Sıhke Caddesi ve Milli Egemenlik Caddesi’nde (Kültür Sarayı ve Civarı) ile bazı ara sokaklardaki çalışmalar ise bitirilme aşamasına getirilmiştir.” denildi.

“Van’a 2015 yılında 33 milyon 682 bin yatırım bütçesi ayrılmış”

Depremden zarar gören trafo binalarının ve dağıtım merkezlerinin yüzde 70’inin yenilendiği ifade edilen açıklamanın devamında ise, “Geri kalan yüzde 30’luk bölümünde de çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanmış olacaktır. Sadece şehir merkezinde bulunan 650 trafodan, 600’e yakınının değiştirilmesi tamamlanmış geriye kalan 50 civarındaki trafonun değişimi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacak olup, trafo kaynaklı arızalar minimize edilmiş olacaktır. İmar planına göre Belediye veya Karayolları tarafından yapılan yol genişletme çalışmaları sonucunda yolda kalan direkler Belediye ve Karayollarının gösterdiği imara ve yol durumuna uygun yerlere deplase edilerek, gerek kent estetiği açısından, gerekse can ve mal güvenliği bakımından uygun elektrik şebekesi oluşturulmaktadır. Söz konusu yatırımlar için Van iline EPDK’nın onayı ile 2015 yılında 33 milyon 682 bin 484,45 TL’lik yatırım bütçesi ayrılmış olup, çalışmaların yüzde 70’e yakın kısmı bitirilmiştir. Elektrik Dağıtım Şebekesi için bugüne kadar Van şehir merkezinde bu ölçekte bir yatırım gerçekleştirilmemiştir.” ifadelerine yer verildi.

8 yüklenici firma ve 350 kişilik ekip

Ayrıca ildeki yatırım çalışmalarının 8 yüklenici firma, 350 personel ve Büyükşehir Belediyesiyle koordineli olarak UKOME ve AYKOME desteği ile yürütüldüğü belirtilen açıklamada, söz konusu kesintilerin programlı olduğu ve çalışmaların tamamlanmasıyla son bulacağı ifade edildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com