Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Veda yemeği tartışmalara neden oldu

Veda yemeği tartışmalara neden oldu

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2011 Çarşamba 12:07
Veda yemeği tartışmalara neden oldu

Şanlıurfa’da 3 yıl kadar Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim olarak görev yapan Ahmet İdris Çakır’ın Balıkesir’e tayini çıktıktan sonra özel bir hastanenin onuruna verdiği yemek ile Şanlıurfa’ya veda etmesi kamuoyu tarafından “etik olmayan bir davranış” olarak değerlendiriliyor.
Balıkesir’e tayini çıkan, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Ahmet Çakır, Şanlıurfa’dan ayrılacağı gün öncesi özel bir hastanede yemeği ile uğurlanışı kamuoyu tarafından “etik olmayan bir davranış” olarak değerlendirilirken, Çakır’ın yerine Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni başhekim olarak Dr. Abdülkadir Yetişgin aynı yemekte bulunması tepkilerin daha da artmasına neden oluyor.
Vatandaşlar, “devlet hastaneleri başhekimleri bundan böyle devir teslim törenini özel hastanelerde mi yapacaklar?” Diye soruyor.
Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz OSM hastanesi yetkilileri; “bu yemekte ne gibi bir sakınca var? Sonuçta Şanlıurfa’nın en büyük hastanesi başhekimi ve meslektaşımızdır. Bunun etik olup olmadığını tartışmak bile yersiz. Yine aynı durum olursa aynı yemek tekrarlanır “dedi.
Konu ile ilgili olarak görüşünü almak istediğimiz diğer özel hastane yetkilileri ve ilgili sendika, konu ile ilgili olarak görüş belirtmezken, haberimize isimlerinin yazılmasını dahi istemediklerini belirttiler.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com