Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vatandaşlarda kış hazırlığı telaşı başladı

Vatandaşlarda kış hazırlığı telaşı başladı

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber vatandaşlar kış hazırlıkları yaparak kömür ve odun almaya başladı.

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2014 Pazartesi 21:36
Vatandaşlarda kış hazırlığı telaşı başladı

Gaziantep’te Kış mevsiminin yaklaşmasıyla beraber doğalgaz kullanmayan vatandaşlar kış hazırlıklarına başlayarak odun ve kömürlerini almaya başladı.


Son yıllarda özellikle yeni yapılan konutlarda kışın yakıt olarak doğalgaz kullanılırken, kırsal kesimde ikamet eden vatandaşlar ise, odun ve kömür yakarak kış mevsimini geçiriyor. Gaziantepliler son yıllarda odun yerine fıstık kabuğunu tercih ediyor.


Bu yıl kömür fiyatlarında geçen yıla oranla bir değişiklik olmadığını odun ve kömür fiyatının sabit kaldığını belirten kömür ve odun satışı yapan esnaflar, kış mevsiminin yaklaşmasıyla vatandaşların kış hazırlığına başladıklarını, fakat doğalgaz kullanımının artış göstermesi nedeniyle odun ve kömür satışlarında düşüş olduğunu belirttiler.

Gaziantep'te kömürün tonu 550 TL’den satılırken odunun çuvalı 150 TL, fıstık kabuğunun tonu ise 250 TL’den satışa sunuluyor.


 

Kömür fiyatlarında bir değişiklik olmadığını belirten Esnaf Hanifi Özkan, “Kömür fiyatlarımız geçen yıl ile aynı fiyattadır. Geçen yıl 550 TL olan bir ton kömür, bu yıl da aynı fiyattan satılmaktadır. Yağışların başlamasıyla vatandaşlar kış hazırlığına başladı. Odun ve kömürü genellikle kırsal kesimde oturan vatandaşlarımız kullanıyor. Tabi doğalgaz kullanımının artış göstermesiyle, kömür satışlarımız  da düştü. Yine  de Allah’a hamd olsun satışlarımızdan memnunuz. Vatandaşlar gelişi güzel kömürleri almamalıdır.  İkinci veya üçüncü kalite kömürler bacaları tıkamaktadır. Ayriyeten hava kirliliğine aşırı derecede verdiği tahribattan dolayı, birinci kalite kömür alınmalıdır.”dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com