Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Vatandaşlara "ev salçası" uyarısı

Vatandaşlara "ev salçası" uyarısı

Gaziantep Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, insan sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde katkı maddeleri içeren ev salçası diye satılan ürünlerin kesinlikle satın alınmaması uyarısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2014 Cuma 16:58
Vatandaşlara

 Gaziantep Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ev salçası konulu bir açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, birçok salça fabrikasında katkı maddesi içermeyen salçaların üretildiğine dikkat çekilerek, “1 Ocak 2016 tarihinden itibaren salçada katkı (koruyucu) maddesi kullanımı yasaklanmaktadır. Birçok salça fabrikası şimdiden katkı maddesi içermeyen cam veya teneke ambalajlarda biber ve domates salçası üretmektedir. Son derece sağlıklı, hijyenik şartlarda üretilen bu katkısız salçaları tüketmek daha sağlıklıdır.” denildi.

Vatandaşların mahalle aralarında salça satın almaması uyarısının yapıldığı açıklamada, “Halkımızdan çok kötü şartlarda, sağlıksız ortamlarda yapılan ev salçası diye mahalle aralarında, çarşıda, işyerlerini dolaşarak satılan salça benzeri bu ürünleri kesinlikle satın almamasını ve tüketmemesini istiyoruz. Ev salçası diye satılan bu ürünlerde çok miktarda katkı maddeleri kullanılmaktadır. İnsan sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde katkı maddeleri içeren ev salçası diye satılan ürünler kesinlikle satın alınmamalıdır. İl ve İlçe Müdürlüklerimize ait ekipler gerekli denetimleri yapmaktadır. Ev salçası olarak, salça satanlara 13.304 TL. İdari para cezası verilerek, ürünleri imha edilmektedir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com